Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van egy kemény, piros duzzanat...

Van egy kemény, piros duzzanatom a bikini vonalamon, ami az értintéstől fáj. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nemi életet nem élek (barátom se volt még). Már többször volt ilyenem, de ekkora még nem volt. Szóltam a szüleimnek, de azt mondták, hogy emiatt nem hiszik, hogy aggódnom kéne. De már majdnem január eleje óta újra és újra előjönnek. Van, hogy a bikini vonalamon, de már a szeméremajkamon is volt.

A mostani kb 4 cm hosszú és 2 cm széles (lemértem). Piros, kemény, eléggé fel van dagadva és fáj amikor járok vagy amikor bármi hozzáér. A fájdalom a duzzanat környékére is kiterjed. Genny még nem jött ki belőle.

Tudom, hogy a szüleim azt mondták ne aggódjak, de őszintén szólva nem tudok nem aggódni. Mi lehet ez? El kéne mennem vele orvoshoz? Ha igen akkor milyenhez, bőrgyógyászhoz vagy nőgyógyászhoz? És ha orvoshoz kell mennem, akkor 17 évesen megvizsgálnak úgy ha nincs velem szülő?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. máj. 8. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Szoktál edzeni vagy nehezet emelni?
2021. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyirokcsomód duzzadt fel, nekem is gyakran volt ilyen 12-18 éves korom között, aztán egyszer csak soha többé nem jött elő. Nem tudom már, mi volt a diagnózis, de túl sokat nem foglalkoztak vele.

Amúgy keresd fel a gyerekorvosod, és ő el fog irányítani a megfelelő helyre. A szüleidnek pedig mondd meg, hogy ez kellemetlen, és igenis aggódsz, szóval szeretnél menni.

2021. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én azt nem fogom tudni megmondani, hogy ez mi vagy mitől van, de mivel rendeszresen előjön, azért egy orvossal csak megnézetném. Még ha nem is komoly, jobb az ha azt egy szakember mondja, nem csak a szüleid.
2021. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Régen kézilabdáztam és akkor kondiztunk, ahol nagy súlyokkal dolgoztunk, de már 2 hónapja abbahagytam, azóta járok futni és itthon van, hogy erősítek, de nem használok hozzá súlyokat. Nehezet emelni meg nem szoktam.
2021. máj. 8. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg a háziorvosodnak!
2021. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Megvágtad magad borotválkozás közben..nekem ugyanilyen a combom jött ki fájt nagy volt és piros.. én kaptam rá krémet és antibiotikumot de később újra kijött más helyen azzal nem mentem el orvoshoz és elmúlt magától
2021. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!