Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mekkora esélye van egy 71...

Mekkora esélye van egy 71 éves, dohányos nőnek lélegeztetőgépen a túlélésre?

Figyelt kérdés

2021. máj. 8. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
15-60%
2021. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Erről van valami statisztika/cikk vagy csak tipp?

Én lejjebb tippeltem volna😕

Nem csak oxigént kap, ez levegő gép, de nem a durvábbik, hanem az 50% túlélési rátás, a másiknak, ami már a mellkast is nyomja, elvileg 10% az ilyenje (egyik rokonom infói szerint)

Én meg aggódom, mert a lekerülő 50% nem hinném, hogy 70 felett van, vagy, ha igen, akkor az egészséges, életerősebb 70-esek közt. Minálunk meg sok dolog történt az elmúlt időben, ami miatt lelkileg padlón lehet és még ott sem lehetünk vele, szóval nem tudom mennyire van benne élni akarás úgy egyáltalán.

Nagyon remélem, hogy meggyógyul, de nem tudom mennyi esély van rá és érdemes e reménykednem benne.

2021. máj. 8. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:
2%

Hivatalos bejelentések alapján,Magyarországon a lélegeztetőre tett betegek 95% meghal. Innentől nem nehéz kiszámolni 5% az esélye.

[link]

2021. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Mi lett?
2021. jún. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos május 11-én, kedden dél körül elhunyt. Pont aznap érettségiztem földrajzból, 1 órán át boldog voltam, hogy túl vagyok rajta, aztán bejelentették a halált. Egy ideig zavarodottan éreztem magam, majd miközben lelkiztem egy osztálytársamnak és a válaszomra vártam, sírva fakadtam.

Aztán jóideig pokróc voltam (most is az vagyok kissé, de kevésbé), pont egy hete temettük el.

Sajnálom, mert nagyon közel állt hozzám, szerettem volna, hogy ott legyen életem nagy eseményein, amik kora felnőttkorom során történnek, és talán azt, hogy dédunokája legyen, de sajnos ez nem jött össze:// Viszont remélem egy jobb helyen van és tudja, hogy szerettük őt🤞

2021. jún. 1. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Őszinte részvétem, nekem novemberben édesanyám hunyt el covidban :(
2021. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2021. dec. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jobban, bár néha most is hiányzik, azóta értek még engem más veszteségek (barátok, félbehagyott tanulmányok), de igyekszem javítani az életemen. Elkezdtem dolgozni és igyekszem jól teljesíteni, kedves lenni a kollégáimmal és, ha nem is barátokat, de legalább laza kapcsolatokat kialakítani.

Sajnos közeleg a május 11, szóval valószínű kicsit érzékenyebb leszek pár hét múlva megint,de tudom, hogy fentről vigyáz ránk most is.

Remélem nem okoznék neki csalódást, ha még mindig élne.

Bocsi, hogy nem válaszoltam eddig, de nem akartam egy-egy rossz napom hangulatát lejjebb vinni azzal, ha válaszolok és egy házibulis/nyaralós napnak se tett volna jót az ilyenkor szokásos sírás. Ma épp nem dolgozom, szóval ráértem és még van pár órám regenerálni magam.:)

#6,#7 szép napot nektek és köszi, hogy kedvesen válaszoltatok anno a kérdésemre.<3

2022. ápr. 14. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!