Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit gyermekként rendszeresen...

Akit gyermekként rendszeresen bántalmaztak a szülei, abból lehet lelkileg egészséges felnőtt?

Figyelt kérdés
Fizikai és lelki terrort egyaránt értek a bántalmazás alatt és arra gondolok, ahol rendszeresek voltak ezek a dolgok.

2021. jan. 13. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Igen, de valószínűleg tennie kell érte. Engem apám " csak" verbálisan bántott, a szardarabtól a senkiháziig minden voltam. Néha ugyan megdobált üres sörösüveggel, de ezt nem veszem bántásnak, mivel sose talált el. Amikor meghalt 5 percig se gyászoltam, és utána könnyen elengedtem a dolgot. Emlékszek mindenre, de nem elmélkedek rajta. Normális ember lettem.
2021. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
lehet
2021. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Rám azt mondják hogy mindig mindenben csak a rosszat látom.

Meg hogy soha nem nevetek.


Mondjuk párkapcsolatom v családom nincs és nem is szeretnék.

Az összes próbálkozót udvariasan én küldtem el.

Ha bántalmazás időtartama érdekel az úgy 15 év volt. Szülök + osztálytársak. Senki sem segített. Senkit sem érdekel.


Csak tényként közöltem nem önsajnálat.

2021. jan. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Engem anyám elrabolt apámtól, majd hetekre egyedül hagyott egy lakásban, ő meg kinyírta magát. 8 voltam. Apám új felesége útált, vert és alázott minket, ahol csak tudott. Öcsém bűnöző lett. Nekem van 4 diplomám, csodás férjem, 4 gyerekem.

Én inkább elfolytós típus vagyok, és bár volt egy rövidebb időszak, amikor pánikbeteg voltam, mikor minden kapcsolatot megszakítottam mindenkivel, de helyrehoztam magam. Lelkileg abszolút stabil vagyok, optimista, túl nyugodt talán, nem nagyon van, amin felhúzom magam. Viszont Crohn beteg vagyok, nyilván emiatt.

Nekem boldog életem van, nem foglalkozok azzal, ami a múlt, főleg hogy azon én nem tudtam volna segíteni. De mióta felnőtt vagyok, nagyon tudatosan mindent megtettem, hogy a jég hátán is megéljek, és normális emberek vegyenek körül. Aki ismer, de nem tudja ezeket biztos azt gondolja, hogy nekem könnyű életem volt, azért jó most is.

Azt tudom, hogy lenne ezzel feladatom feldolgozás terén, de úgy vagyok vele, hog, majd ha már 50 körül leszek, a gyerekeim felnőnek, akkor ráérek ezzel foglalkozni, amíg most nem okoz problémát a magánéletemben, családi életemben, nekem jó így. Az egyetlen, amivel muszáj volt foglalkoznom, az egy irracionális félelem, hogy meghalok, amíg kicsik a gyerekeim, de már azon is túl vagyok. :)

2022. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!