Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljak? Ötletek?

Mit csináljak? Ötletek?

Figyelt kérdés

Múlthéten voltam érettségizni. Kb 3 napja folyamatosan hőemelkedésem van. Vettem be rá benuront, algopyrint, cataflamot és nurofent is (nem egyszerre), de 37 alá nem sikerült levinni.

(Azért vettem be már hőemelkedéskor a gyógyszert, mert hajlamos vagyok lázgörcsöt kapni)

Mit tanácsoltok? A házi orvossal nem megyek semmire. Amikor arcüreggyulladásom volt (megfázáskor mindig kijön) is azt mondta, hogy biztos korona. Aztán a negatív teszt után, csak annyit mondott, hogy akkor nem korona.



2021. máj. 11. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Pedig arcüreggyulladásra kéne antibiotikum! Ha nem korona, már nem is foglalkozik veled? Istenem...


Van más tüneted is a hőemelkedésen kívül? Ha nincs, akkor lehet influenza (bár májusban talán nem), de akár covid is, mindenképp csináltass tesztet és akkor az eredmény függvényében a házi orvos ad megfelelő kezelést.

2021. máj. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A torkom piros, de ennyi. Csak az a baj, hogy emelteznem is kéne ezen a héten. Már nem tudom, hogy mit csináljak.
2021. máj. 11. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Vegyél gyorstesztet a patikában, az lehet kimutatja, hogy covid (bár lehet, nem mutatja :D ). Ha negatív, menj érettségizni, szerintem ne hagyd ki. Oké, persze, közösségi érdek stb, de neked 1 év csúszásodba is kerülhet, ha egy FELTÉTELEZETT covid miatt kihagyod az érettségid.


De ettől függetlenül én mindenképp konzultálnék a házi orvossal és csináltatnék pcr-t, annak az eredménye az érettségiig nem hiszem, hogy kiderül

2021. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!