Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Ötletek?

Mit csináljak? Ötletek?

Figyelt kérdés

Szorongó emberek!


Hogyan lehet enyhíteni a szorongást? Mit csináljak? Egyszerűen nem bírom elfogadni magam, nem bírom ezt a folytonos rémültséget, emésztési gondokat... izzadást :( Borzasztó. Nem látom a kiutat, nem akarok nyugtatókat szedni.


23/L


2018. márc. 6. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A következők enyhítik (vagy akár el is mulasztják) a szorongást. Sport, jóga, relaxálás, meditálás, kreatív hobbik, figyelem elterelés, bátorító önközlések. Ezeket érdemes napi szinten gyakorolni, akár az összeset, de még így is időbe telhet, mire érezni fogod a jótékony hatásukat.
2018. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A netről bemásolok pár címet, ha akarod böngészd át.

[link]


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=BzRxdM-5MU0

2018. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem csak pszichológus segítségével ment a gyógyulás, már nem bírtam egyedül túllépni rajta. 2,5 hónap alatt rendbe jöttem. Utána pedig találtam módszereket, amiket tudok hasznosítani, ha rosszul érezném magam újra, bár szerencsére már szinte nem is jön elő. Az egyik ilyen módszer az volt, hogy megtaláltam, mit szeretnék tanulni az egyetemen, vagyis kitűztem magam elé egy motiváló célt. (Azért szorongtam sokáig, mert nem tudtam, mihez kezdjek magammal és minek lenne értelme, ha csinálnám.) Nekem még az olvasás segít, nagyon ki tud kapcsolni és a stresszoldó színező vált még be. Órák telnek el úgy, hogy nem gondolok semmire, nagyon jólesik az a kellemes üresség. Amikor még nem voltam annyira jól, gyakrabban színeztem, mióta jobban vagyok, nem kell már annyiszor, de mindig megnyugtat, ha arra gondolok, hogy tudom, van valami, amihez fordulhatok és segít. De elsősorban a pszichológus segítségével gyógyultam meg, ő adott nekem nagyon sok mindent, amit tudok hasznosítani.


L/19

2018. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen egyéb tüneteid vannak még? Pl. hajhullás, hízás, menstruációs problémák, ízületi fájdalom, feledékenység, koncentrációs zavar, fáradékonyság?
2018. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon le tud szívni, ha nagy társaságokban kell lennem. teljesen elfáradok. nagyon izzadok... mindig és elviekben nem vagyok túl jó illatú sem. folyton feszült vagyok, sosem tudok lazítani. mindig aggódok valamin. nagyon nehezen emésztem meg az ételeket, sokszor érzem, hogy puffadok, savasodok :( néha ég a nyelőcsövem,
2018. márc. 7. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, tulajdonképpen az eredetihez képest csak egy újdonságot írtál; emiatt szerintem gasztroenterológushoz menj első körben, hogy kiderüljön a puffadás oka.

Ezzel párhuzamosan kérj laborbeutalót a háziorvosodtól, teljes vérkép, plusz nézzetek TSH-t is, mert a szorongás, rémültség, izzadás lehet pajzsmirigy-alulműködés miatt is.


Közben szedj magnéziumot, B-vitamin komplexet, Omega3-at és E-vitamint. Néhány hét alatt elég jó javulás lehetséges a pszichés tüneteket illetően.

Ha gondolod, valamilyen gyógynövényes nyugtatót is szedhetsz, pl. Nervenpflege, Sedacur, Valeriana.

2018. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!