Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális az ilyen székelés?

Normális az ilyen székelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időszakban több bélgáz jelentkezik nálam, ezen kívül nincs problémám, csak jobban puffadok talán.

Hétvége óta a székletem mintha picit lazább lenne (néha 1-2 napra van ilyenem, de gondolom mindenkinek), de párom azt mondta ez nem számít hasmenésnek és normális amit mondok.. Én kicsit hipochonder vagyok sajnos, ezért aggódom miatta.

Általában dél körül megyek wc-re, mindig egyszer egy nap. Annyi, hogy nagyon könnyen jön ki, nem vizes vagy ilyesmi, csak nagyon puha darabokban jön ki. Van benne néhol sötétbarnább, keményebb rész, de egy része meg világosabb és laza állagú.

Ez normálisnak számít? Nincs lázam egyébként, meg nem különösebben fáj semmim, max reggel mikor felkelek ilyen kis szélgörcs a pukik előtt.. Ja és tejet nem eszem/iszom abszolút.


Köszi a válaszokat!



2021. máj. 12. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Normális, igen. Hivatalosan, úgy tudom, hasmenésnek csak a tényleg folyósat nevezik, de a köznyelvben kicsit tágabb ez a fogalom. De ami neked van, azt maximum laza székletnek lehet nevezni és semmiképp se kóros. Akár a több rostfogyasztás is okozhatja (nem ettél lencsefőzeléket vagy ilyesmit?), ami kifejezetten egészséges dolog.
2021. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hála Istennek ez a folyós kategória nem áll fenn nálam. Olyanom régen max akkor volt, ha beettem valami vírust. Csak puhább állag, de színre is normálisnak tűnik. Gondolkoztam azon igen, hogy mivel egyszeri minden nap, lehet csak "pucolódik"

Tegnap este ettem egy kis salátát, meg délután gyümölcsös fagylaltot, valamint rozskenyeret eszem mostanában. Ja meg cukormentes kekszet ettem, ami elvileg növényi rosttartalmú. Ez nem tudom így rostgazdagnak számít-e. :D

2021. máj. 12. 12:50
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
75%
Az ideális széklet formázott, sötétbarna hurkaszerű izé. Ha puffadsz, és/vagy változó a székleted, az vastagbél érintettségre utal.
2021. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A barna bármely árnyalata normális én úgy tudom - világostól sötétig - de egyébként én is így tudom #3. Puha kolbi a jó, nekem is esetek többségében olyan, csak most lett más kicsit.

Stressz közrejátszhat amúgy? Mert nem elég hogy vizsgáim vannak, ezen eléggé kattogok..

2021. máj. 12. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a stressz befolyásolja az emésztést is. Van akinek egyenesen hasmenése van vizsgák előtt.
2021. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!