Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetvaz egyszerűen IBS, ha...

Lehetvaz egyszerűen IBS, ha SOSINCS egy normális székelésem és nincs egy tünetmentes napom (hosszú, de köszönöm, aki elolvassa és megpróbál segíteni)?

Figyelt kérdés

Egyik nap még 4 éve elkezdődtek a tüneteim (nem voltam beteg, nem szedtem antibiotikumot, nem stresszeltem, kb ahogy most se) és azóta minden egyes nap gyötri az életem. Fiatal vagyok (22) nem kéne, hogy problémám legyen azzal a dologgal, amivel sose volt korábban. Annyira rendben volt minden, hogy az egészséges emésztés alatt engem kéne említeni, most meg olyan az egész, mint a 80 éves dédimnek... És a legjobb, hogy a helyzet konkrétan annyira súlyos, hogy e köré szervezem az életem, ez diktál. Nem túlzok, bárcsak túloznék, de az esti órákat ahelyett, hogy a barátaimmal tölteném és csavarognánk, leginkább otthon a sötét szobámban töltöm és szenvedek a percenként rámtörő bélgázokkal vagy az érzéssel, hogy WC re kéne mennem, de nem tudok. Nem jön ki semmi, csak gáz (sok) , pedig azt is érzem, hogy van bent valami, ami okozza őket, de valamiért nem jön ki. Ez még mindig az elviselhetőbb puffadás, mert ez nem annyira durva, mint az, mikor úgy tűnik, hogy egészségesen ment ma minden, de a gázok estére azért csak megjelennek, mert még a végen jól érzem magam. Ilyenkor általában arra gondolok, hogy csak bent maradt valami, hiszen mitől lennének, ha nem az erjedéstől. Nem tudom. Ez vam minde nap...vagy az egyik verzió vagy a másik, de a legjobb, hogy igazi szorulás (ami a kemény széklet miatt van) , max heti egyszer van, a többi csak szimplán nem jön ki. Éppen gasztroenterologushoz járok, aki egyébként megállapította, hogy rendben van minden, nem eszek semmi puffasztot, éleg rostot eszek, nem eszek egészségtelenül. Arra gondol, hogy valami ételintolerancia zavar be. De én nem gondolom, sose volt ilyennel bajom, szerintem ez inkább funkcionális eredetű. De okozhat az IBS tüneteket úgy, hogy nem vagyok stresszel (egyetemista vagyok heti 2 órával 0 melóval jelenleg ) , egészségesen eszek, sportolok stb.? Az nem az, hogy valami stesszel és vagy sokat szellent vagy hasmenése van, de csak addig még a stresszhelyzet be nem következik? Vagy nem tud wc re menni, mert utazik? Mert ez nekem roh@dtul nem ilyen. Minden este beköszön és nem múlik el reggelig. És egyébként lassan de biztosan romlik is.


22/l



2018. márc. 17. 23:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként mondtam neki, hogy úgy érzem nem jön ki 100% osan. De kinvetett, hogy csak nincs bélrákom. Pedig tényleg van, hogy órákig tartó szenvedés után valami mégis kijön, de ez nagyon ritka, legtöbbször bent marad.
2018. márc. 18. 00:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy mégiscsak pszichés alapon van ez???


Van közeli ismerősöm, akinek szinte már teljesen a nagyvwczés irányította az életét.....

2018. márc. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel ezzel foglalkozokl és órákig erőlködsz a ngy semmin, meg már tök rágörcsölsz, persze, hogy eköré szerveződik az életed.


22 évesen nem a szráson kéne kattognod - elmész, amikor kell -, hanem élned!


Az IBS "kicsit" rosszabb, nyugi ;) Ott RANDOM bármikor rádjöhet egy roham, ergo vannak napok, mikor a lakásból sem tudsz kimenni akár egy boltba vagy postára :(

2018. márc. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos simán lehet ételintolerancia. Egy barátnőm 25 évesen lett gluténérzékeny (és eleinte mellé laktózérzékeny is lett, de azóta az elmúlt). Szóval annak szerintem érdemes utánanézni.

2018. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ja, nyilván pszichésen is rá vagyok már görcsölve, ki ne lenne, ha már 4 éve ezzel küzd gyakorlatilag. Szeretném élni az életem, kb mindennél jobban, de nem tudom. Igen gáz, de kb. ha nem figyelek rá, mert valami éppen eltereli a figyelmem nagyon, akkor is előjön.
2018. márc. 18. 11:12
 6/7 anonim válasza:

Szia! Nekem úgy egy éve kezdődtek emésztési zavaraim. Gyakran fájt, ment a hasam, ezért elmentem a háziorvoshoz, aki megvizsgált, és csináltatott egy széklettenyésztést. A tenyésztés eredménye negatív lett, és a panaszaim is enyhülni kezdtek, de pár hét múlva a kínzó hasmenés megint előjött. Ekkor csináltattunk még egy széklettenyésztést, az is negatív lett, de azért kértem a háziorvosom, hogy küldjön be a gasztroenterológiára. Három hónapot kellett várnom mire időpontot kaptam az SZTK-ba, addigra a hasmenés már elmúlt, viszont megjelent helyette a gyakori puffadás, bélgázosság, székrekedés, izületi fájdalmak meg hasonlók. Az sztk-s orvos csinált egy vérvételt, egy calcoprotectines székletvizsgálatot, meg egy hidrogénkilégzéses laktózintollerancia tesztet. A vérvétel és a székletvizsgálat teljesen negatív volt, ellenben a laktózintollerancia beigazolódott. (Bár ezen őszintén szólva nem lepődtem meg.) Elkezdtem örülni hogy megvan mi a bajom, most már fellélegezhetek. Aha, persze, csak ezután lett még rosszabb. Hiába kerültem utánna a tejtermékeket, a székletem állaga folyamatosan változott, hol lágyabb volt, hol keményebb, hol egy nap 3x kellett mennem, mikor 3 naponta egyszer, teljesen kiszámíthatatlanokká váltak a székelési szokásaim. A hasam jobb ill. bal oldalán is felváltva szúró, nyomó fájdalmat éreztem folyamatosan. Ezért visszamentem kontrollra, ahol felírt a doki egy IBS-es gyógyszert, a Framelimt, de mivel azt lehetetlenség volt kiváltani, Duspatelint kezdtem el szedni. A Duspatelin egy ideig hatott, de aztán csak rosszabb lett tőle. Megint visszamentem, akkor csináltatott egy gyomortükrözést, ami kimutatta a refluxt. Erre megint felírt egy gyógyszert, és sikerült a Framelimet is kiváltanom. A Framelim sokat segített, normális állaguvá vált tőle a székletem, szűnni kezdtek hasfájdalmaim, de a discomfort és a szelesség továbbra is megmaradt. Ezután csináltunk egy béltükrözést is, ami szerencsére szintén teljesen negatív lett, habár a beavatkozás eléggé megviselt. A doki azt mondta hogy valószínűleg IBS, és szedjem rá továbbra is a gyógyszert. És itt tartok most.


Tehát nekem is hasonló panaszaim vannak mint neked, bár azért nekem majdnem minden van székletem, és többnyire azért normál állagú is mostmár. Viszont a hasfájdalmak és a gázosság mig mindig megvan. Próbálok változtatni az életmódomon, egészségesebben étkezni, rendszerességet bevezetni, többet sportolni, kevesebbet stresszelni (bár én sem éreztem magamat stresszesnek) stb. Én is egy fiatal 21 éves vagyok, nem értettem miből indult ki ez az egész. De a vizsgálatok szerint komoly bajom nincsen, szóval ha fáj, ha nem ezzel már együtt kell élnem. Nyilván az életmódváltoztatás sokat javíthat majd a későbbiekben.


Nem tudom neked mennyire voltak alapos vizsgálataid, de egy béltükrözést érdemes megejteni, ha még nem volt. Őszinte leszek, nem egy kellemes vizsgálat, még ha bódítanak is csinálják, a fiatal szervezetet megviseli. VISZONT, kiderül hogy van-e bajod vagy sem, kell-e izgulnod vagy sem. És a tudat, ha te is megtudod, hogy nincsen semmi komoly bajod, az az érzés minden fájdalmat megér. Az agyad nem kattog többet a dolgon, elmúlik a stressz és ha nem is múlik el minden panaszod, de enyhülnek valamelyest. Lényeg hogy alaposan ki kell vizsgáltatnod magadat, mert enélkül mindenki csak találgat és az nem tesz jót.

2018. márc. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem lenne rossz eljarni psihologushoz legalabb 1x-2x. Nekem is pont ezek a tuneteim vannak mostmar 1 eve.17 eves vagyok.Amikor jartam psihologushoz mindig olyan pozitiv voltam es el is feledkeztem az IBS rol 2-3 napra.Sokat segit a pozitiv gondolkodas.Amugy a puffadasra Carbocit-et veszek de kaptam Spasmoment is ami nagymertekben segit a normalis szekletemhez.Ezen kivul en kenyeret nem eszek.Vannak bizonyos etelek amiktol furcsa szekletem lesz sok ido amig kijon es szivacsos vagy nyakos pl:pizza,kaposzta
2018. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!