Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Le lehet egyedül szokni az...

Le lehet egyedül szokni az alkoholról?

Figyelt kérdés
Párom alkoholista. Ő így nem mondja ki ,szerinte csak túlzásba viszi az ivást. De szeretne tenni ellene(legalább is ezt mondja) Viszont segítséget nem akar elfogadni. Le tud szokni egyedül vagy csak üres beszéd, hogy ő nem akar többé inni?
2021. máj. 17. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, hogy mennyit iszik, illetve milyen gyakran. Az alkohol nem fű vagy LSD, komoly elvonási tünetekre kell számítania egy szint felett, ami akár halálos is lehet.
2021. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki már avval,kell és fekszik,annak már segítség kell.

A többi csak kényelmessége,miatt nem szokik le .

2021. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ritka amikor egyedül sikerül. Akár rossz hatása is lehet a hirtelen alkoholmegvonásnak.


Legtöbb esetben szakemberrel megy. Ha ő akarja. Csak akkor.


Háziorvostól tudtok indulni. Ő tudja tovább küldeni.


Te nem tudsz leszokni helyette. Iránymutatást adhatsz neki. Egy orvos nevét, egy telefonszámot, egy intézményt... de neki kell lépni.


A határidő szabása is fontos. Ha nem akarja akkor ennyi. Továbbiakban kidobott idő.


30 éve élek az alkoholista apámmal. Egészségem miatt nekem nincs más választásom...

2021. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én 33 éves koromig masszív piás voltam. Annyira, hogy amikor egy este nem rúgtam be, minden bajom volt egész éjjel. Na, az volt a pont a íre, onnét már magam előtt sem tagadhattam, hogy ez bizony alkoholizmus. Ez 29 éve történt, s akkoriban még nemigen voltak ilyen segítő csoportok, elvonóra meg nem mehettem, tekintve, hogy oszlopos tagja voltam az eű-nek, és mindenki ismert. Szóval egyedül láttam neki. Nem kívánom senkinek, de meg lehet csinálni. Azóta száraz alkesz vagyok. Mert tudd; az alkoholizmus életfogytig tartó bünti. Akkor is, ha valaki, mint jómagam is, évtizedek óta absztinens.
2021. máj. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4#

Töményeztél inkább vagy boroztál/söröztél?

Bocsi az offért de kíváncsi vagyok,mert jómagam is küzdöttem vele,és én olyan rémhíreket hallottam hogy a töményezés hosszú távon gyilkosabn,illetve nagyobb eséllyel okoz rákot(én is töményeztem)

2021. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:

5#

Megittam az árvák könnyét is. Menedzseralkoholistaként kezdtem a "pályafutásomat", a repipiák meg jellemzően nyugatról csempészett tömények voltak. De ez nem jelentette azt, hogy elszaladtam, ha sörözni vagy borozni hívtak.

2021. máj. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!