Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségnek lehet a...

Milyen betegségnek lehet a tünete, hogy ha késő délutánra-estére MINDEN NAP megfájdul a gyomrom? Nem tudtam összefüggést felfedezni az étkezés és a fájdalom között, van hogy már vacsora előtt fáj, de vacsora után biztosan.

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyomrod, és estére fájdul meg, akkor én pedig az étkezésben keresném a hibát. Ha szervi baj lenne, nemcsak este fájna.

Lehet, valamit nem tolerál a szervezeted. Allergia, vagy nehezen emésztesz valamit, vagy gyomorsav probléma, vagy akár epe. De ezek csak laikus tippek. Én pár napig étkezési naplót vezetnék, aztán megkeresném a háziorvost, utaljon tovább, derítsük ki, mi okozza!

2021. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
refluxom van, arra gyógyszert szedek, de sajnos egyáltalán nem használ. szerintem is az étkezés lesz a ludas, csak egyszerűen hiába figyelem, nem jövök rá, hogy mi lehet a baj. doki pedig nem akar ételallergia vizsgálatot csinálni, mert szerinte a reflux csak a baj
2021. máj. 18. 19:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És az kit érdekel, hogy a doki mit akar?


Elmész akár megánúton is. Nekem is mindent a stresszre meg refluxra fogtak, aztán hopp egy gluténézrékenység.

2021. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És neked meg is oldódott rögtön a probléma, hogy kizártad a glutént?
2021. máj. 19. 11:52
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
A refluxra szedett gyógyszer jellemzően savlekötő. A reflux viszont nem a sok savtól van, hanem a kevéstől. A gyomor savtartalma rántja össze és tartja bezárva a nyelőcső zárógyűrűjét. Ha kevés, vagy gyenge a savad, akkor tud visszaszivárogni a gyomor tartalma a nyelőcsőbe. A gyógyszer a nyelőcsőben valóban megköti a savat, és elmúlhat a kellemetlen érzés, de lejutva a gyomorba, tovább rontja a helyzetet. Lehet, hogy a gyomorfájásod is attól van, hogy reggeli, meg ebéd után beveszed a savlekötőt, aztán délutánra a gyomrod besokall tőle.
2021. máj. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem savlekötőt szedek, hanem gyomorvédőt, és még csak 2hete. De évek óta szenvedek már sajnos az állandó gyomorfájástól.
2021. máj. 19. 22:27
 7/8 Krande válasza:
Próbáltál már egy-két napos böjtöket? Elég egyértelmű választ ad arra, hogy az étkezéstől van-e a bajod. Amit leírtál, az alapján lehet valami étkezéstől független (pl munkahelyi) stressztől is.
2021. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam még böjtölni, mert inzulinrezisztenciám van, ha nem eszek normálisan, akkor borzalmasan vagyok
2021. jún. 4. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!