Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Helytelen testtartás okozhat-e...

Helytelen testtartás okozhat-e kisebb mellkasi, mellkas alatti fájdalmakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 éve elég sokat ülök laptop előtt. Vagy az ölemben tartom alátéttel, vagy az asztalnál ülve használom. Azt szeretném kérdezni, hogy az ebből adódó helytelen testtartásnak lehet-e következménye a naponta többszöri enyhe mellkasi fájdalom? Ha igen, kellő odafigyeléssel és tornával javítható az állapot, ugye?



2021. máj. 19. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,okozhat,de azért ha ismétlődik a kardiológiai dolgokat sem árt kizárni..
2021. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia! Először is köszönöm válaszod.


Másodszor pedig, nagyjából másfél hónapja csináltak 3 EKG-t is, amivel nem volt semmi probléma. Pulzoximéterrel szoktam "ellenőrizni" magam, a szaturációm állandóan 95% fölötti.

2021. máj. 20. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az EKG-ről sok mindent le lehet olvasni, de azért ha a panaszaid továbbra is fennálnak, azért menj el kardiológushoz, jó lenne egy szívultrahangot is elvégezni.
2021. jún. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőt még annyival kiegészíteném hogy egy terheléses Ekg illetve egy 24 adott esetben 48 órás holter sem árt a panaszok tartós fennállása esetén,egészen a legkomolyabb képalkotó vizsgálatokig,mint amilyen a mellkas Mr vagy a Ct

(Első voltam)

2021. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz utolsó, de a komolyabb képalkotó eljárásokat akkor alkalmazzuk, ha primitívebb módszerekkel nem tudjuk diagnosztizálni a problémát. Ha elmész kardiológushoz, ő úgyis tudja, milyen vizsgálat szükséges. De nem is ezért írom: savval hogy állsz? Nincs refluxod?

(3. voltam)

2021. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Voltam kardiológusnál 1 hónapja, EKG, ultrahang teljesen rendben. Igazából nem olyan fájdalomról van szó, ami elviselhetetlen és akadályoz a hétköznapi teendőkben, inkább csak zavaró. Teljesen inkonzisztens, van, hogy nem is érzem, van, hogy alig. A kardiológus azt mondta, hogy a vérképem alapján simán lehet bordaközi izom húzódás, becsípődés, ilyenek. Amúgy terhelésre nem rosszabb, sőt, ha csinálok valamit, elmúlik. 21 vagyok amúgy, elég egészségesen élek. Az is lehet, hogy csak sokat néztem utána az infarktusnak és már csak beképzelem. Azért kösz a válaszokat :D
2021. aug. 22. 23:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Sőt, ami azt illeti, inkább az alsó bordáknál, oldalt, esetleg a szegycsontom alatt, egy kisebb vonalban szokott lenni a kellemetlen érzés.
2021. aug. 22. 23:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Refluxom pedig nincs
2021. aug. 22. 23:16
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, főleg szegcsinti fájdalmak, bordaközi idegfájdalmak simán.
2021. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező


Hogy vagy azóta?

2023. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!