Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 8.5 ös cukor inzulinreziszte...

A 8.5 ös cukor inzulinrezisztenciásként sok? Vacsi után 3 órával.

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen!
2021. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szedek rá gyógyszert 18:00kor volt a vacsi. Most megy lejjebb már 7.9
2021. máj. 6. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Mit ettél? Ne egyél ganét és akkor jó lesz!
2021. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazad van.Főtt krumplit ettem meg egy kevés kolbászt.
2021. máj. 6. 22:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, csodát fogsz látni! Egy kis ész kell csak, az orvosok azt sajnos nem adnak a gyógyszer mellé.


1. Héjában főzd a krumplit és ne főzd szét!

2. Héjastul edd meg!

3. Egyél hozzá nyers zöldséget, vagy savanyúságot, ami nincs málósra főzve.

4. A normális kolbász nem gané, az magában nem okoz ilyet.


Csodálatos alap szabály, hogy ha a gané szénhidrátforrások mellé eszel nyers zöldséget/gyümölcsöt, vagy nagyobb mennyiségű savanyúságot, akkor csodálatos módon nem fogják annyira emelni a vércukrot.


Miért van ez így? Mert feldolgozott szénhidrátforrásaink csak pár száz, max pár ezer éve vannak, az emberi emésztés pedig jóval régebben és jóval hosszabb idő alatt alakult ki, amikor főleg vadászat, halászat meg gyűjtögetés volt, nem élelmiszeripar.

A krumpli amúgy alapból nem egy élelmiszeripari kaja, hiszen ott terem a földben. Az a baj, hogy szétfőzi az ember.

2021. máj. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5ös válaszoló:Köszönöm szépen a tippet.Ha tehetem egészségesen étkezem,csak néha pénzhiány miatt becsúszik egy két ilyen étel havi 3-4x.

Amúgy csirkemellet szoktam.zoleseggel bulgurral enni általában.Igyekszem változatosan étkezni,illetve a szénhidrát csökkentett termékeket enni.Edzőm a kenyeret letetette velem,de én azt a trend × szénhidrát csökkentett kenyeret szoktam enni mondjuk reggelire 3 szeletet.

2021. máj. 7. 10:02
 7/10 rewqrewqrewq ***** válasza:
100%
Nem tudom mit edzel .... de pl dinamikus sport közben --- úszás, futás, rekord idő alatt le égeted a cukrodat. Anno mikor MTB maratonoztam ... munkám miatt megtehettem h akár napi 8 órát is tekerjek. Volt olyan év márciustól - októberig 15.000km tekertem hegyi kerékpárral, napi szintű hegymenettel. Néha egybe lenyeltem egy 700g Nutellát is. Őszi vércukormérés sztk ban 3,7 reggel 1 kávé után. Doktor néni nem hitt a szemének. "Maga nincs rosszul? Nem szédül stb?" :) Mondtam neki h élek. Elmondása szerint pl Japán halászoknál létezik 4 alatti cukorral napi életvitel..de a világ többsége eleve olyan életet él ami ezt nem teszi lehetővé. Sok mindent megehetnénk ... csak elfelejtjük "leégetni" magunkról. Érdemes néha úszni, futni, tekerni. Állandóan rozskenyéren élni unalmas.
2021. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grafiqs válasza:

5. válasz adó!

Részben butaság amit írsz. A cukrosoknak a bevitt szénhidrát mennyiség számít elsősorban. Mindegy ilyen szempontból, hogy héjában főtt-e a krumpli vagy sem. Nagyon sok szénhidrát van a krumpliban illetve a zöldségekben is. Érdemes számolni a bevitt mennyiséget.

2021. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, javaslom az Ablakzsiráf elolvasását, mielőtt kritizálni kezded a mondandóm a témában. Köszi!
2021. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a szervezetedben lenne elegendo D vitamin, nem lennel cukros. 8-as cukor nem veszes !
2021. máj. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!