Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az extrém túlsúlyos nők...

Az extrém túlsúlyos nők esetében mennyire gyakori az ételfüggőség? Van itt esetleg olyan hölgy,aki ebben szenved?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokan hormonális problémák miatt híznak meg. Sokan lehetnek,akik a mértéktelen evés miatt extrém túlsúlyosak? Milyen pszichés okai lehetnek?

2021. máj. 22. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Inkább forditva, az ételfüggőségtől hízik el valaki.

Nekem az asszony is ilyen. Mindíg enne , meg eszik is.

Igaz ő szerinte nem sokat , meg hát az kell neki mert lemegy a vércukorja, ezzel mentegett magát.

Ez egy szenvedély betegség, pont olyan mint az alkoholizmus vagy a gyógyszer függőség.

2021. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mennyire kövér a feleséged? Hogy viseled a szenvedélyét?
2021. máj. 22. 09:55
 3/3 Cubina ***** válasza:

Én nem vagyok ilyen extrém hölgy, de szerintem is fordítva van. Nem kell konkrét pszichés ok ehhez. Van akinél már gyerekkorban kezdődik, mert a szülők egészségtelen, zsíros, hízlaló ételekkel etetik. Ezt szokta meg, ahogy nő, úgy tágul a gyomra, eszik egyre többet. Minél többet eszik, annál jobban kitágul a gyomor.

Az ördögi kör.

És ha már valaki extrém módon elhízott, onnan nagyon nehéz elérni a vékony/normál/telkarcsú/molett testsúlyt. Nézi magát a tükörben az ember és azt mondja, hogy neki már úgyis mindegy, innen nincs visszaút és eszik tovább. A visszatéréshez már rettenet nagy akaraterő kell. De sokaknak azért sikerül, erre is nagyon sok példa van.


Minél súlyosabb valaki, annál nehezebben és kevesebbet tud mozogni, ezzel elősegíti a további hízást. Vannak olyanok is, akik az ágyban esznek, jól belaknak, aztán félreteszik a tányért, és alszanak. Ennél egészségtelenebb nincs is, és már a bölcsiben, oviban is ezt csinálják a picikkel. Ebéd és alvás. Séta kéne utána, vagy valami más elfoglaltság, de nem alvás.


Olyanok is vannak, akik bánatukban esznek, valamilyen lelki bántalom érte őket, és az ételben látják az egyetlen boldogságot. Nekem szerencsém van ebben, mert ha bánatom van, egy falat se megy le a torkomon. De sokan az evéstől érzik jobban magukat.


Ezen kívül megehet valaki például 3 púpozott tányér főtt ételt, desszertet, kólát, bármit, nem fog elhízni, ha elégeti azt a mennyiségű kalóriát, amit elfogyasztott.


Mások gyereknek való adagot esznek, mellette viszont megy a kis csoki, nasi, agyoncukrozott üdítők és a mozgáshiány. Ez is nagyon hízlal, hiába eszik keveset.

Az se mindegy, mit eszik az ember. Ha valaki egész nap eszik, de sok a fehérje és kevés a szénhidrát, akkor se hízik, sőt még fogy is, hiába ételfüggő. Ha csak egyszer eszik egy nap, mondjuk zsírszalonnát egy fél kiló fehér kenyérrel elalvás előtt, akkor nyilván hízni fog.


Aztán ott van még a hajlam is. Van, aki még a 'levegőtől' is hízik, míg a másik egész nap eszik és egy deka se megy rá. A mázlisták. :)


Szóval ez egy nagyott összetett dolog, nem lehet azzal elintézni, hogy pszichés ok miatt ételfüggő és extrém túlsúlyos valaki.


Persze ezek ugyanúgy vonatkoznak a férfiakra is, nem csak a nők tudnak ám extrém módon elhízni és ételfüggők lenni. :)

2021. máj. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!