Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Étel-függőség? Létezik ilyen?

Étel-függőség? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre magamon, hogy állandóan ennék. Óriási az étvágyam. Néha alig várom, hogy hazaérjek, de nem azért hogy a családdal legyek, hanem, hogy egyek. Ha egyedül vagyok, akkor is eszk-és eszek. A zöldségeket régen szerettem, de már nem. Csak a rágcsák érdekelnek. Ha teleeszem magam akkor is fér... Ha a hányás kerülget, akkor abbahagyom.


Mit tudnék tenni ez ellen?


24l


2018. okt. 17. 15:02
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem vagy magányos esetleg? Lehet ezzel próbálod terelni a gondolataidat.
2018. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, létezik, én is így vagyok ezzel. 35 éves koromig nem sikerült rájönnöm a megoldásra, ha neked sikerül, kérlek szólj...
2018. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tartanék otthon nasit, és ha rám törne a kajálás utáni vágy, akkor elmennék futni, vagy bringázni, sétálni.

Ez vaílamilyen hiánypótlás, azt kellene rendbe tenni.

2018. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki ételfüggő, aki nem fényevő s persze van olyan is, amit te írsz. Én nagy haspók vagyok, meg hedonista is, ellen se akarok állni a kísértéseknek, az nem az én műfajom s mióta már nem vagyok kövér, elég nehéz is fogynom, de megoldható. Egy jó étrend és némi önfegyelem (nálam fontos, hogy egészen minimális kelljen) csodákra lehet képes.

Nagyon torz lelki esetben bizonyára nehezebb, de ha csak szeretsz enni s étvágyad van teli állapotban is, az még egyszerűbb.

Az is normális, hogy ha már tényleg teljesen jóllakott vagy s nem fér több rendes étel, akkor még jó étvággyal meg tudsz enniegynagy adag édességet. Ezt úgy mondjuk, hogy külön desszertgyomrunk van, ami persze nem igaz, de nagyon úgy viselkedünk, mintha az lenne.


Mit érzel, ez lelki hiány nálad, az étel számodra túlságosan nagy örömforrás vagy pótcselekvés - vagy fizikailag éhezel ki? Én ha egész nap alig eszem, mert eszembe se jut, el vagyok foglalva, akkor úgy ki tudok éhezni, hogy nem tudok jóllakni. Amióta tudom ezt, azóta ügyelek.


Hogyan lehet kiszeretni a zöldségekből? A zöldségek remek rágcsák, nasik :D Jó, néha más kell, de szerintem csodásak. Nem tudod visszahozni őket?


Sokszor írják, hogyne tarts otthon rágcsákat, ami persze sokszor nem megvalósítható, illetve nem ér semmit. Én magam készítem a rágcsáimat és édességeimet. Ha nincs csoki, csinálok. Ami jó, mert mivel nem tartunk itthon cukrot, az nem kerül bele.

Mivel a fogyásom elején is tudtam, hogy én nem adom fel az evés élvezetének kis töredékét sem, átalakítottam az ételeimet. Úgyhogy én mindig diétásan eszem, ha van egy alap önfegyelmem, az, hogy csokitortát vagy sem, az már az én dolgom. Persze egyes ételeket nem tudok diétásan megcsinálni, azokat nem eszem. S valahogy a saját étrendem szabályait tisztelem, ez más, mint nagy akaraterővel megállni az eszegetést s úgy érezni, szerencsétlen, sanyarú sorsúak vagyunk...


Ha teleeszed magad, normális esetben hiába fér, simán megállod, hogy egyél. Mivel nálad ez nem történik meg, valami gond van, de nem lehet tudni az okot. Fizikai, hiányzik valami tápanyag vagy kiéheztél s képtelen felfogni a szervezeted, hogy már bepótoltad? Lelki, szereted és enni akarod órákon át akkor is, ha kalóriadús?

Előbb infó kéne, mert a különböző helyzetekben más a megoldás.

2018. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyne létezne. Tele van velük az ország. Európa legdagadtabb nemzete.
2018. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, jelenleg nem dolgozom. Mindig itthon vagyok, alig járok el, nincs kivel. Mikor dolgoztam, volt hogy nem volt időm enni. Ennek olyan következményei lettek, amik abszolut mentálisak. Pl. hajtottam magam, 20 peerc kaja, be kell falni, és a végére már nem tudtam nyelni. Ideges voltam, hogy futva kell egyek. Voltak napok, amikor abszolut semmit nem ettem, mert nem tudtam nyelni. Nem fizikailag, hanem a stressz miatt...

Moziban sem tudok pl. popcornt enni, mert stresszelek. Itthon visznt mindent amit találok...


Lehet hogy most ezt pótolom...

2018. okt. 17. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék vész madár lenni, de ezen jobb lenne ha minnél előbb változtatnál, mielőtt következményei lesznek. Nekem is "evéskényszerem" volt, összevissza ettem ha kellett ha nem és minden az evés körül forgott. Most pedig ott tartok, hogy valószínüleg emiatt alakult ki a betegségem, ami most eléggé megkeseríti az életem..
2018. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Utánajártam, stressz evésnek hivják. Kaja helyett egy pohár vízzel csillapítom az éhségem. eddig bejöttxd
2018. nov. 20. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!