Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételfüggőség kezelése hogyan?...

Ételfüggőség kezelése hogyan? Milyen orvossal?

Figyelt kérdés

Idén leszek 20 éves.93 kiló vagyok 173 cm magas,lány. Már régóta küzdök ezzel a dologgal de csak most jöttem rá, hogy valószínűleg ételfüggő vagyok. Az okok amik erre utalnak:

-Mindig az evésre gondolok

-Sokat nasizok

-Nem tudok leállni ha elkezdek enni

-Folyton vágyok az ételre, ha rajtam múlna egész nap ennék, csipegetnék.

-Ha ilyen diétás dolgokat eszem utánna egy óra múlva éhes vagyok.

-Ha vásárolni megyek,elmaradhatatlan az édesség, mégha nem is élelmiszerért mentem a boltba.


Fontos megjegyezni, hogy amikor csecsemő voltam és még emlőből etetett anyukám, akkor nem volt elég táplálék a tejben és erre későn jöttek rá.Utánna tápszert is alkalmaztak. Sokan arra gondoltak, hogy innen ered a probléma.


Mit javasoltok?



2020. jan. 9. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A lelki hátteréről számtalan tv-műsor is született, érdemes lenne néhány részt megnézni a "véznák kontra dagik"-ból, vagy ha sokkolódni akarsz, egy részt az "élet 250 kg felett"-ből.

Nem a csecsemőkori táplálás okozza a problémádat.

2020. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az bizony. A te esetedben nevezheted kényszeres evésnek is.


Pszichiáter, klinikai szakpszichológus vagy pszichológus szakember tud neked segíteni, ha akarod.

2020. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gublug ***** válasza:
A fuggoseg kezeleseben akupunktőr es/vagy fülakupunktúrás addiktológus is tud segiteni. Mindegyik tudja h hova kell szurni fuggoseg eseten!
2020. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is lelki dolgok miatt eszel. Azokat kell helyretenni, hogy a boldogságod ne az evéssel pótold.


Vagy keress fel egy jó szakembert (pszichológust) vagy ha ezt nem akarod javaslom kezdj el naplót írni és látni fogod, hogy mi a probléma és ha tudatos vagy és akarod akkor sokat is olvashatsz róla a neten ,hogy lehet feldolgozni a problémákat stb...


Viszont ha egyedül nem megy akkor mindenképp egy szakember mert kifog hatni később is az életedre ez.

2020. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lelki ok inkább akaraterő és kellő tudás hiánya lehet. Tápanyagokra szükség van, nem lehet evés nélkül élni. Ha le akarsz fogyni, nem ártana egy kivizsgálás, pl. inzulinrezisztencia, utána megfelelő étrend (nem koplalás). Milyen diétás ételekre gondolsz? Egy natúr salátával én sem lakok jól. Van köztes út is a tápanyagszegény nasik és a kalóriaszegény diétás cuccok között. Normális, laktató ételek, amikből elég tápanyaghoz jutsz. Megfelelő mennyiségű fehérje, lassan felszívódó szénhidrát, egészséges zsírok, vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, ezekre van szükséged.

Jóllakottan nem akarsz majd egész nap csipegetni, nasizni (legalábbis könnyebb megállni). Éhesen ne menj vásárolni. A cukorról, finomlisztről, műkajákról szokj le (vagy fokozatosan, vagy egyik napról a másikra, ahogy neked jó és működik), az egészséged és a súlyod érdekében.

2020. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Kezdj el mozogni. Be kell vonnod az izmokat a vércukor szinted kiegyensúlyozásába.

Vizsgáltasd ki magad inzulinrezisztencia irányába. (előtte nem diétázunk, mert az csalás!)

Írj táplálkozási naplót, részleteset: innivalók, mennyiségek, érzéseid se maradjanak ki.

Ezzel keress fel dietetikust (online is lehet) meg pszichoterápiás szakembert is.

Sok sikert!

2020. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Orvos nem tud helyetted leszokni. Akaraterő, önkontroll. Nekem is volt, leszoktam róla idővel, sok gyakorlással, tudatossàggal. Nem lehetetlen.
2020. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Önuralom meg sport kell ide, semmilyen orvos meg többi fäszság. Régen mikor nem sportoltam és nem tudtam magamnak megálljt parancsolni evéskor (ettem amit láttam/ megkívántam) rajtam is volt +35-40kg. Aztán azt mondtam elég. El kezdtem sportolni, figyeltem arra, h mit, mikor és mennyit eszek és ez le is ment kb 1 év alatt. Azért hetente/2 hetente még most is tartok ilyen napokat, amikor azt és annyit eszek, amennyit megkívánok, viszont sport mellett nem látszik rajtam 1-1 ilyen nap.
2020. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!