Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez a különös fajta...

Mi lehet ez a különös fajta alvászvar?

Figyelt kérdés

A barátom az elmúlt napokban szinte semennyit nem tudott aludni, pedig nagyon fáradt és kimerült. Eddig is voltak alvás problémái, álmatlanság, forgolódás, horkolás.most viszont, amint elalszik, néhány másodperc után felriad, és ez többször is megtörténik egymás után. Azt mondja, úgy érzi, nem kap levegőt, pedig én látom és hallom, hogy hangosan lélekzik. A felriadás pillanatában mindig van egy nagy, horkantás szerű belégzés.

Sokat keresgéltem a neten, hasonló dolgokat találtam, de pont ilyen betegségről sehol sem írnak.

[link]

Hozzá kell tenni, hogy túlsúlyos, magas vérnyomása van és enyhe szívritmus zavara. Köszi a válaszokat előre is, nagyon aggódunk mindketten. Rövidesen felkeresünk majd egy szakorvost, csak jó lenne valami megnyugtatás, hogy ne parázzunk annyira, vagy legalább tudjuk, miről lehet szó.



2021. máj. 24. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet alvási apnoé?

Az én párom is csinálja, bár én hallom előtte hogy sokáig nem vesz levegőt, nagyon ijesztő. Aztán jön a nagy horkantás, és felriad.

Ha nagyon kimerült, akkor gyakoribb, úgy vettem észre.

2021. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, most néztem meg a linket, hogy pont ezt linkelted.
2021. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez apnoé. Én is ezzel szenvedek évek óta. Előfordult éjjel, hogy az erkélyre szaladtam ki levegőért!

A férjemre meg a frászt hoztam...

Az a baj, hogy nekem annyira csak időszakosan jön elő, hogy teljesen kiszámíthatatlan. Ezért még alváslaborba se megyek el, mert van, hogy hónapokig nem is veszem észre.

2021. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!