Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrsövényferdülés műtét?

Orrsövényferdülés műtét?

Figyelt kérdés

A párom mostanában bár viccelődve, de egyre gyakrabban panaszkodik a horkolásomra, és elkezdtem utánajárni hogy milyen okai lehetnek, és hogyan lehet megszüntetni.

Az egyik ok az orrsövényferdülés volt, és szinte biztos vagyok benne hogy ez a problémám, mert minden más tünet passzol. Kiskoromban a szüleim állandóan vittek a fül-orr-gégészetre arcüreggyulladás miatt, az utóbbi években pedig középfülgyulladás miatt jártam, évi egyszer elő szokott jönni, mindegy mennyire vigyázok télen. (Emellett évi többször megfázok, arra is nagyon hajlamos vagyok.) Ami még nagyon zavart mindig is, hogy orrhangon beszélek, nem mondanám ezt nagyon vészesnek, de idegesít hogy mindig úgy hangzok, mint akinek kicsit el van dugulva az orra.

Tehát mivel passzoltak a tünetek, megnéztem tükörben hogy esetleg látható-e a ferdülés, és határozottan van egy görbület az orrsövényemben, az egyik orrlyukam 2x akkora mint a másik, fogalmam sincs hogy nem tűnt fel eddig, szinte kiszúrja a szemet. (És ez is csak most tűnt fel hogy tudatosan figyeltem rá, de az egyik orromon nem is kapok rendesen levegőt, talán ezért szoktam rá a szájlégzésre már egészen kiskoromban.)

Megéri megműttetni magam emiatt, van itt valakinek tapasztalata ilyen jellegű műtéttel?

Nem tudom eddig miért nem javasolta egy orvos sem a műtétet, pedig rengeteg fül-orr-gégésznél jártam már ovis korom óta a felső légúti betegségekkel, és ilyenkor az orrot is meg szokták vizsgálni, látniuk kellett a görbületet. Pedig nem egyet megkérdeztem, hogy mit tehetnék még hogy ne kelljen szinte minden évben kórházba mászkálnom a gyulladások miatt, és mindig ugyanazt a választ kaptam, hogy vigyázzak télen mert hajlamos vagyok a fülgyulladásra..de ennél jobban már nem tudok vigyázni, és nagyon szeretném kezelni a probléma forrását.



2021. máj. 25. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen orrsövény ferdülés az oka a horkolásnak vagy lehet ez komplex probléma is. Orvosi javaslat nélkül ez nem fog megoldódni, volt munkatársamnak 2x kellett műteni, neki nem volt ezzel problémája csak kellemetlen utána míg be nem gyógyul.
2021. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is orrsövény ferdülésem volt, ugyanilyen tünetekkel. 8 éve megműttettem, egy napos bent alvással, semmilyen fájdalmam nem volt. Az életminőségem összehasonlíthatatlanul javult, azóta minden rendben. Ha tényleg ez az ok, én mindenképpen javaslom a műtétet. Abszolút fájdalmatlan volt nekem.
2021. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!