Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ájulás szerű erzèseim vannak...

Ájulás szerű erzèseim vannak tegnap voltam vele ügyeleten történt ekg. Mit jelent a pr interval az ekg-n nálam 354 volt az èrtèk. Szerintetek ez jó?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha valami bajod lenne, azt mondta volna az orvos.
2021. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Èn úgy olvastam hogy annak az èrtèknek 150-200 között kellene hogy legyen.
2021. máj. 29. 11:39
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha valami bajod lenne, akkor nem küldtek volna haza... Az orvos jobban ért hozzá, mint te, aki a Google keresőn néz utána.
2021. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Remélem.
2021. máj. 29. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Kicsit késve vezetődik le az ingerület a pitvarokról a kamrákra. A szakirodalom ezt un. AV-blokknak (atrium-ventriculus) blokknak hívják ennek több fokozata van. Ez egy elsőfokú itt valójában nincs blokk, csak picit késik az ingerület átvitel. Nem egy súlyos dolog, gyakran elofordul.
2021. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az orvos meg sem említette. Igazából csak nekem tűnt fel. És ez változhat egyébként vagy mit szoktak ezzel csinálni?
2021. máj. 29. 13:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Általánosságban nem szokott kezelést igényelni, viszont nálad elég sok ez az időintervallum. Ez már okozhat panaszokat, akár ájulást, alacsony vérnyomást, fáradékonyságot. Ebből kifolyólag felmerülhet akár a pitvar-kamrai szinkronitást helyreállító pacemaker implantációja is (DDD/R). Gyanítom csak háziorvosnál jártál vele. Ha a panaszok nem szűnnek érdemes egy kardiológiai szakrendelést felkeresned, ott majd kiderítik szükséges-e kezelni vagy sem.
2021. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem voltam vele házi orvosnál tegnap tűnt fel nekem is meg össze hasonlitottam az előző ekg -kal ott a többinél végig 150es értékek voltak. Egyébként szorongásos betegséget állapítottak meg nálam pontosabban pánik zavart. De viszont ez nem tiszta nekem se hogy miért rosszabbodik a szívem állapota. Illetve bal tengely állású a szívem. 2 hónappal ez előtt kp tengely állású volt ami elvileg a normális. Most éppen azon gondolkodtam hogy a sok panikolásaim miatt megy tönkre a szívem?
2021. máj. 29. 14:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtad, hogy mitralis prolapsusod is van mellette, meg bal tengelyállásod. Ehhez még hozzájön az I.fokú av-blokk is. Én a helyedben azért felkeresnék egy kardiológiai szakrendelést.

Parázni azért nem kell, de mindenképp menj el egy kardiológushoz!


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1117000..

2021. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam magán rendelésen is ez előtt egy hónappal bár nehéz legzessel és mellkasi panaszokkal. Ott azt mondták hogy szíven kívüli okok vannak, azaz lelki,vagy is organikus eltérés nem láttak ott sem .
2021. máj. 29. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!