Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez utalhat SIBO-ra?

Ez utalhat SIBO-ra?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre egy ideje, hogy étkezések után 1.5-2 órával erős szédülés, ájulás érzés , rossz közérzet jön rám , illetve olyankor érzem, hogy megmozdul a gyomrom/ belem.. és kevés böffentés (halk) és egy kis bélgáz is jön . Ez a szédüléses dolog tart kb. Fél óra-órát , utána jobb lesz.

2021. máj. 29. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én SIBO-s vagyok, és kicsit sokallom a 1,5-2 órát. Pont hogy evés után igen hamar jön a csúcs, amikor puffadok és majd kidurranok, aztán ahogy kimegy a cucc a vékonybélből, mintha elvágták volna!


Reggel lapos a has és napközben egyre nagyobb, szédülés,ájulás nem jellemző, inkább puffadás, gázok, hasmenés/székrekedés, ilyesmi.


De menj el egy laktulóz kilégzéses tesztre és az mond tutit!

2021. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja és a teszten is akkor veszik a 20feletti fújást pozitívnak ha 120perc előtt fújsz annyit, mert utána már a vastagbél dolgozik. Szerintem esélyesebb nálad a vastagbélflóra borulása, amit probiotikummal kezelhetsz.
2021. máj. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát igazából változó, van hogy fél óra után is jönnek a tünetek.


Reggel minden faja, és utána ahogy eszek, jönnek elő ezek.


Gasztroenterologusnak is leírtam ezeket, és ő írta , hogy SIBO is szokott ilyen tüneteket produkálni, vagy valamilyen emésztési probléma .

2021. máj. 29. 13:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Szedtem probiotikumot, és nem változott semmi :/.
2021. máj. 29. 13:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondom, menj el egy kilégzéses tesztre, mert az a tuti!
2021. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az lesz :) köszönöm a válaszod !
2021. máj. 29. 13:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Még valami, a ki légzéses teszt után nem voltál rosszul?
2021. máj. 29. 13:18
 8/12 anonim ***** válasza:
De, laktulóz szirupot adnak (Laevolac) ami konkrétan hashajtó. Bevétel után fél órával nagyon puffadtam, és már 40percnél pozitívat fújtam. Utána másnap volt hasmenés kicsit de az totál normális hiszen hashajtóról van szó.
2021. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, és ha már 40 percnél pozitívat fújsz, akkor nem is kell a 3 órát végig várni? Illetve mivel kezelik utána, antibiotikum?
2021. máj. 29. 13:24
 10/12 anonim ***** válasza:

De, végig kell ülni valamiért.

Normixot szoktak rá írni, általában több kúra is kell.

2021. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!