Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon kicsi piros csík a...

Nagyon kicsi piros csík a székleten? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi 1 évben elég sok stressz ért és voltak emésztési zavaraim, puffadásom, ezzel voltam gasztrón is anno, gluténra, laktózra néztek + teljes vérkép minden oké tökéletes.

Már jó ideje rendben vagyok szerencsére, hébe-hóba van néha lazább széklet max de ennyi.

A napokban keményebb volt a székletem a szokásosnál. Ma szokásos időbe mentem ki wc-re, de kissé nehezen ment és kemény, bogyósabb széklet volt. Mióta voltak ilyen széklet-gondjaim én mindig szemügyre veszem a székletem és a tetején egy nagyon pici részen a nyálka csíkjában láttam pirosat kb fél cm lehetett. Az ütő is megállt bennem, ezelőtt talán 1x fordult elő velem ilyen tavaly, minután magos kaját ettem..

Annyi jutott eszembe, hogy sok epret ettem tegnap, de nem a székletben volt, nem "emésztve", hanem rajta csíkban a nyákon. A széklet maga emésztett, barna volt csak kemény.


Hipochonder vagyok és iszonyat megijedtem. Van okom aggódni? Lehet valami komoly betegség?



2021. jún. 8. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Aranyér valószínűleg. Friss vérnél ez a legvalószínűbb. Ha valahol az emésztőrendszeredben véreznél, emésztve jönne ki a vér, fekete lenen a székleted. Sokat ülsz? Van túlsúlyod? Ezek aranyérre hajlamosító tényezők. Ügyelj a rostos étkezésre, folyadékbevitelre, hogy ne legyen kemény a székleted.
2021. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Piros színe volt az fix és én is úgy tudtam/tudom, hogy a sötét vörös/fekete jönne bentről úgymond, a végbélnél feljebb.

Most kifejezetten kemény székletem volt, amúgy ritkán ilyen. Ülni sokat ülök, amúgy fiatal nő vagyok. 23 éves.

2021. jún. 8. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos lehetsz benne hogy aranyér, kár aggódni. Mozgás sokat segít, és amikor tudsz, állj fel egy kicsit. Tudom ülőmunkánál nem egyszerű, de próbáld megoldani.
2021. jún. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előfordulhat, hogy ez még utólag is vérezgethet egy nagyon kicsit?

Ma valami meghajtott picit ment a hasam és a felszínén 1 kis csík ma is volt még

2021. jún. 9. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Ilyenkor sérül egy ér, és sajnos várható hogy nem egyszer megjelenhet pár csepp vér a székleten. Amúgy erre nagyon jó krémek , végbélkúpok vannak. Mivel sok vény nélküli, ha cikinek érzed megvenni, akár meg is rendelheted.
2021. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát én egyelőre annyira frászban vagyok ettől, hogy gondolkozom rajta, elmennék magánba egy proktológushoz. Kicsit azért félek, oké hogy fiatal vagyok meg minden - egy közeli ismerősöm 30 évesen hunyt el daganatban.. - de ugye nem első eset volt. Nagyon nagyon ritka, de volt ilyesmim tavaly is. Nem érzek égést/viszketést max. székelés után valami belül mintha így szúrna vagy nem is tudom, de enyhén érzem csak. Párom már a plafonra mászik tőlem, mert ő nem is foglalkozna vele de én a sírásig kivagyok..

Félek hogy valami krónikus, komoly betegség állna a háttérben.

2021. jún. 9. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
A proktológus nem árthat, legalább ellát étkezési tanácsokkal, krémmel, gyógyszerrel ha kell. Viszont szinte kizárt hogy ez daganat legyen (az ördög nem alszik, de elenyészően kicsi erre az esély a te korodban. Arra gondoltál már hogy pár percet jógázz naponta? Van egy csomó gyakorlat ami erre jó, ki se kell lépned hozzá otthonról. Én saját bőrről tudom, akármilyen furán hangzik is- hogy bizonyos gyakorlatok rengeteget segítenek az aranyér ellen, akadályozzák hogy nagyobb legyen-és tényleg csak napi pár perc. Ártani nem árt, maximum tehermentesíti a derekad, és formásabb leszel :) [link]
2021. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudod úgy vagyok vele basszus jobb félni, mint megijedni. Ha először láttam volna ilyet azt mondom oké, de tényleg jártam már így és nem is feltétlen csak kemény széklettel. Volt hogy pl hasmenés hozott ki ilyet nekem.

Rák mellett sajnos lehet más komoly baj is pl colitis vagy ilyesmi.. Ilyes fajta daganat ilyen idős korban tényleg nagyon durván ritka lenne.

2021. jún. 9. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!