Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudtok ajánlani szamárköhö...

Mit tudtok ajánlani szamárköhögésre? Valami természetes gyógymódot? Veszélyes e a kisbabákra, s hogyan terjed?

Figyelt kérdés

2 éve köhögési rohamok jönnek rám. adtam le vért, röngtgent, allergiatesztet, azt mondták allergiás alapon köhögök... mindig átment, csak időközönként jött rám a köhögés, gondoltam nincs nagyobb gond. Több embert hallottam már, hogy köhögnek allergiás alapon.

Most terhes vagyok 38. hétben!

Fulladtam éjszaka, megint kínzott a köhögés, viszont a jellege megváltozott. Fehér nyálkát köhögtem fel, éjszakánként jött rám, és a friss levegőn lettem jobban. Az orvosok azt mondták ismét csak minden rendben, biztos nyomja a baba a tüdőm stb. de éreztem, hogy valami nincs rendben. Vettek a torkomból kenetet, és megállapitották, hogy szamárköhögésem van! Nem tudom, mitévő legyek! Antibiotikumos kezelést nem irhatnak most fel, de ez csak rosszabb és rosszabb, fulladok nagyon. És a legjobban a kisbabám miatt izgulok, mert olvastam, hogy a csecsemőkre halálos lehet. Félek, ha megszületik elkapja tőlem. Nem tudom, mitévő legyek.

Apukám meghalt váratlanul fiatalon 3 hete, a párom elvonókúrán, most ez a betegség, büntet és büntet az Isten, és ennyi rossz után már nem tudok jóban reménykedni félek hogy elveszi az Isten tőlem a kisbabámat is. Teljesen bedepresszióztam, féltem a babámat! Segitsetek kérlek!

Jobb ha bent marad a baba még 2 hétig és kezelnek?

Vagy minél hamarabb megcsászároztatni magam, de félek, hogy elkapja a babám tőlem. azt olvastam a neten, hogy szoptatni sem lehet a kicsit igy. Mit tegyek? Köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 10. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Védőoltás
2021. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell tudnod, hogy mitévő legyél, hanem a képzett orvosoknak.
2021. jún. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Szamárköhögésre van védőoltás, amit meg is kapsz csecsemőként.
2021. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a kérdező már rég volt csecsemő!
2021. jún. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal szoktam magam nyugtatni, ha sok szerencsétlenség történik egyszerre, hogy ezzel csökken a statisztikai valószínűsége, hogy bekövetkezik egy újabb! Bízd az orvosokra a mérlegelést!

Sajnos a csecsemő- és kisgyerekkorban kapott szamárköhögés oltások nem védenek egész életre! Csak a legjobban veszélyeztett korosztályban védenek, így felnőttként megfertőződhetünk, csak már nincs ránk akkora veszélye. Más a kérdező helyzete, mert ő közvetlenül veszélyezteti az újszülöttet.

Mindazonáltal nem megnyugtató, hogy ő is elkapta valahonnan, ergo köztünk van egy aktív kórokozó.

2021. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!