Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A székletből vizsgált, clostri...

A székletből vizsgált, clostridium difficile fertőzés vizsgálata hány nap alatt készül el?

Figyelt kérdés

Ideges vagyok, mert az orvos széklet vizsgálatot kért, amit szerdán feladtam postán. Ma reggel meg hitt az EESZT-re az eredmény, de semmit nem írtak a clostridiumról! A többi baci:szalmonella,shigella,stb nem tenyésztett ki.

Antibiotikum utáni hasmenés miatt kérte a vizsgálatot, a clostridium később tenyészik ki? Vagy miért nem írtak róla semmit?



2021. jún. 12. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyan annyi idő mint a többi. Annyi hogy a vizsgálat kérő papíron azt külön kell jelölni, mert amúgy azt nem nézik egy sima tenyésztés alkalmával. Lehetséges hogy mégsem kérte az orvos, én is jártam így. Aztán szépen kórházba kerültem ahol megcsinálták újra és pozitív lett a clostridiumra.
2021. jún. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó.. pedig be volt jelölve. Neked milyen tüneteid voltak? Nekem antibiotikum után hasmenés van, alig fogja meg a hasfogó. Nagyon elvagyok keseredve. Étvágyam 0.
2021. jún. 12. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónap és a harmadik fajta gyógyszer után múlt el. Durva hasmenés, hányinger, rosszullét. Próbálj szedni egy jó darabig Enterolt, valamennyit segített. Az a baj ezzel hogy nagyon sokszor kiújul. Első körben Klion tablettát írnak fel rá, nekem nem segített, kiszáradtam kórházba kerültem. Utána kaptam Vancomycint. Az sem segített, mihelyst abbahagytam a szedését kezdődött minden előről. Legvégső megoldás a Dificlir. Ettől jöttem helyre én is. De reméljük te szerencsésebb vagy, és hamar helyre jössz. Ja és nekem azt mondták hogy ilyenkor nem szabad hasfogót bevenni mert akkor nem örül a baktérium toxinja, aminek ki jönnie annak sajnos ki kell jönnie.
2021. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*Ürül

bocsánat elírtam

2021. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. De hát hogy lehet egy orvos ennyire nem törődöm? Most mit csináljak? Telefonon gyógyít,semmi tanácsot nem ad. Én kertem küldjön el széklet vizsgálatra,erre tessék, ezt is elcseszi.

Neked fertőzéskor mennyi volt a crp? Milyen antibiotikumtól alakult ez ki neked? Én csak 1.doboz Azi sandozt szedtem, 6.darabosat.

2021. jún. 12. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:
A crp az nem volt magas nekem úgy emlékszem. Én egy egész doboz Dalacint szedtem be attól alakult ki. Nem tudom melyik városban élsz, de nekem már az infektológiára kellett ezzel mennem, a háziorvos csak a Kliont tudja felírni. Én már egy hónapja szenvedtem mert nem hitte el hogy az antibiotikum miatt lehet ez a bajom. A kórházban derült ki végül, miután kiszáradtam. Szóval ha van a közelben infektológiai szakrendelés érdemes felkeresni, ott tudnak segíteni.
2021. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is voltam a sűrgősségin, kaptam infúziót, majdnem kiszáradtam én is. Vettek vert, jó volt minden, crp:. 3,4. Haza küldtek, szedjem a normixot, probiotikumot. Nagy nehezen ki könyörögtem egy széklet vizsgálstot, erre azt is elcseszi. Nem kedves, félek tőle. Nekem sem hiszi el, hogy ez az erős hasmenés az antibiotikum miatt van. Mit csináljak? Infektológia itt nincs ez kisebb város :(
2021. jún. 12. 16:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Normix barátságos szer, esetleg Klionnal lehet kiegésziteni.30 g cukor, fél g só, fél g KCl, 1g MgCitrat. 1 liter vízbr, teába, ezt idd, nem száradsz ki. J
dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!