Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívelégtelenség diagnózis után?

Szívelégtelenség diagnózis után?

Figyelt kérdés

Aránylag fiatal vagyok, most hirtelen szembekerültem ezzel a diagnózissal.

Nagyon meglepett, mert kifejezetten egészségesen élek, ezelőtt fél évvel minden kontroll-vizsgálat szerint teljesen egészséges voltam.

Év elején kaptam egy fertőzést (NEM korona), ezután kezdődtek a problémáim, most gyakorlatilag nem tudok semmi fizikai tevékenységet végezni - 500 m-es lassú gyaloglás után nem kapok rendesen levegőt, korábban aktívan sportoltam -, hosszas kivizsgálás után került elő ez a diagnózis.

Egyelőre még ennek pontosítása van folyamatban, a kezelés módjáról még nincs semmi konkrétum.


Amiért a kérdést kiírtam: akik átestek hasonló helyzeten, gyógyszeres kezelés/műtét után mennyire jöttek rendbe, mennyire lettek képesek újra normális életet élni?

Személyes tapasztalatok érdekelnének, meg egy kis lelki támogatás kifejezetten jól esne, jelenleg eléggé el vagyok keresedve.


Mindenkinek előre köszönöm a segítö válaszokat.



2021. jún. 12. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Megkérdezhetem,konkrétan milyen vizsgálattal derült ki (tudom,nem ez volt a kérdés)?
2021. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyelöre föleg tünetek alapján, illetve a doki szerint az EKG rossz. Nem sokára lesz UH, akkor lesz konkrétabb
2021. jún. 12. 16:28
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Milyen fertőzést kaptál el? Véletlenül nem mononukleózist?
2021. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen nagyban függ attól, hogy pontosan milyen típusú szívelégtelenségről van szó, milyen etiológiájú, milyen fokú, stb. Az azonban azért elmondható, hogy gyógyszeres kezelésre, gyógyszerek beállítására egészen biztosan sor fog kerülni az esetedben, nem tudom, az ilyesmihez hogyan viszonyulsz, azonban fontos hangsúlyozni, hogy a manapság alkalmazott gyógyszerek, hatóanyagok alapvetően nagyon korszerűek, mellékhatásaik természetesen lehetnek, azonban a betegség karbantartásában mindenképpen kulcsszerepük van. Ezen kívül, a pontos helyzettől, állapotodtól függően szükség lehet adott esetben szív-koszorúér festésre, tágításra, esetleg stent beültetésre, és adott esetben más is szóba jöhet, de ez sok mindentől függ. A gyógyszer az szinte garantált, hogy benne lesz a szükséges repertoárban. De jól beállított terápia mellett, amennyiben betartod a terápiát, meg az egyéb utasításokat, igazából azért manapság elég jól karbantartható egy szívelégtelenség az esetek többségében, lehet mellette élni az életet, csak figyelni kell azért az utasítások, terápia betartására, mert anélkül viszont nehezen megy.
2021. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as: nem ez volt a fertözés, itt nem akarom kírni, mert a családból rámismernek és ezt nem szeretném. Ha érdekel, privátban megírom, de nem túl érdekes.

4-es: nagyon köszönöm a részletes választ, valamennyire megnyugodtam.

Amit még megkérdeznék, mennyi esély van arra, hogy késöbb tudok sportolni, túrázni? Ez nagyon fontos volt eddig is számomra!

2021. jún. 12. 17:26
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok. Nyilván nem ismerem a pontos állapotodat, stb, azonban azért valószínűnek tartom, hogy fogsz tudni a későbbiekben is túrázni, és valószínűleg sportolni is, utóbbiból azért a versenyszerű nem biztos, hogy szóba jön, azonban a megfelelő sport, amit biztos el is fognak mondani neked a kollégák, hogy milyen legyen, milyen lehet, stb az igazából még része is a rehabillitációnak, a kívánatos életmódodnak, stb, úgyhogy arra szinte biztos, hogy lesz lehetőséged :) Amennyiben még lenne kérdésed, írjál nyugodtan :)
2021. jún. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves töled, hogy válaszoltál újra.

A pontos diagnózis a héten várható valamikor, az UH vizsgálat után.

Az igazánból nem lenne annyira gond, ha gyógyszer kell vagy egyéb kezelés, ha utána nagyjából úgy élhetek, mint korábban.

Nagyon köszönöm, hogy megnyugtattál, így kevésbé vagyok ideges.

2021. jún. 12. 21:57
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előző válaszolóhoz csatlakozva: a szívelégtelenség kialakulásának oka és mértéke nagyon fontos abból a szempontból, hogy milyen terápia és életminőség várható. Nincs kőbe vésve az sem, hogy a szívelégtelenség maradandó, szóval fel a fejjel, mert nagyon sok lehetőség van. Mennyi idős vagy és milyen nemű, ha szabad megkérdezni?

2021. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

60 éves nö vagyok, ez itt, ahol élek, nagyon korainak számít szívelégtelenséghez.

Elvileg semmilyen rizikófaktor nem volt eddig az életmódomban, a korábbi összes kontrollvizsgálat szerint sem volt semmi jele, hogy probléma lehetne.

Ugyan az is hozzátartozik, hogy jó ideig teljesen más irányban keresték a problémát, csak nemrég derült ki, hogy a szivemmel van a gond.

Egyelöre szívizomgyulladás, szívizomelégtelenség, illetve az erek szükülete azok, amire tippelnek.

Jelenleg elég negatív hangulatban vagyok, mert semmit nem tudok csinálni, csak a gép elött ülni vagy olvasni, minden mástól rosszul vagyok.


Nagyon remélem, hogy a héten meglesz a pontos diagnózis, és utána tudnak valami értelmeset mondani.

2021. jún. 13. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.

Bátyámnál 50 éves kora körül állapítottak meg szívelégtelenséget.

Elmúlt hatvan, sok szempontból teljes értékű életet él, gyógyszereket szed, a betegsége nem gátolja még abban sem, hogy például szaunázzon.

Nála jó fél év, nyolc hónap volt, mire beállt a mostani élhető állapot.

De mindenképp türelem: ameddig nincs teljes kép a szíved állapotáról, semmilyen következtetés nem vonható le.

Kitartást kívánok neked!

2021. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!