Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívelégtelenség diagnózis után?

Szívelégtelenség diagnózis után?

Figyelt kérdés

Aránylag fiatal vagyok, most hirtelen szembekerültem ezzel a diagnózissal.

Nagyon meglepett, mert kifejezetten egészségesen élek, ezelőtt fél évvel minden kontroll-vizsgálat szerint teljesen egészséges voltam.

Év elején kaptam egy fertőzést (NEM korona), ezután kezdődtek a problémáim, most gyakorlatilag nem tudok semmi fizikai tevékenységet végezni - 500 m-es lassú gyaloglás után nem kapok rendesen levegőt, korábban aktívan sportoltam -, hosszas kivizsgálás után került elő ez a diagnózis.

Egyelőre még ennek pontosítása van folyamatban, a kezelés módjáról még nincs semmi konkrétum.


Amiért a kérdést kiírtam: akik átestek hasonló helyzeten, gyógyszeres kezelés/műtét után mennyire jöttek rendbe, mennyire lettek képesek újra normális életet élni?

Személyes tapasztalatok érdekelnének, meg egy kis lelki támogatás kifejezetten jól esne, jelenleg eléggé el vagyok keresedve.


Mindenkinek előre köszönöm a segítö válaszokat.



2021. jún. 12. 16:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatást, legalább tudok valamennyire reménykedni abban, hogy a végén azért rendbejövök!
2021. jún. 13. 22:02
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt egy szívelégtelenségblog, amely egy nálad fiatalabb nő tapasztalatait ismerteti, lehet belőle erőt meríteni, illetve megismerni bizonyos tényeket:

[link]


Majd írj, hogy mit derítettek ki a vizsgálatok!

2021. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mindenképpen visszaírok majd!
2021. jún. 15. 12:03
 14/14 A kérdező kommentje:

Ahogy megigértem, újra jelentkezem.

Kiderült az alaposabb vizsgálatok alapján, hogy a szivemnek semmi baja, hanem néma refluxom van.

Ez elvileg jó hír, ami nem az, az az, hogy hetekig idegeskedtem fölöslegesen egy téves diagnózis miatt.


De mindenkinek köszönöm még egyszer a hasznos infókat meg a lelki segítséget!

2021. júl. 13. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!