Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kaphattam el a HPV...

Hogyan kaphattam el a HPV vírust?!

Figyelt kérdés
HPV pozitív lettem, a párommal 5 éve vagyunk együtt, azóta én nem voltam mással. Kellene aggódnom, hogy ő igen, és innen jöhetett a HPV, vagy máshogy is terjedhet?
2021. jún. 14. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

És a párod is negatív volt mikor összejöttetek?

Mert gyakran csak vírushordozók az emberek és nincs tünetük, ha a párod hordozza a vírust akkor te elkaphatod tőle.

Egyébként a csecsemők az anyjuktól is elkaphatják születésnél, vagy a párod elkaphatta egy korábbi partnerétől is.

2021. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Én aggódnék..

Eddig nem lappang.

Ha jól emlékszem pont egy ilyen esettel bukott le egy vőlegény a házasság előtt,amiről az oktató szülésznőm mesélt. Én biztos elbeszélgetnék a párommal. De kérdezd meg a dokidat ő mit gondol erről.

2021. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nyilvanos wc, kozos borotva hasznalat, stb.Neten is fent van , de a nogyogyaszom is elmondta, hogy ez pont nem csak szexualisan terjed.

"A fertőzés átvitelének feltétele a közvetlen bőr-bőr, bőr-nyálkahártya kontaktus, melyre nagyrészt nemi együttlétek során adódik lehetőség, de hétköznapi kontaktussal sem kizárt az átadása (bőrfelületek érintkezése, közös tárgyhasználat, pl. törölközőhasználat)."

"Előfordulhat az is, hogy a korábban condylomával kezelt beteg tünetmentes periódusban adja át partnerének a hordozott HPV-t. Az elváltozások kezelése ugyanis nem szünteti meg a vírus hordozását."

2021. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Szoval ha a parod elkapta egy elozo kapcsolatbol de tunetmentes volt (ferfiaknal ez gyakori, illetve az is hogy ha jon is ki szemolcs a testuk magatol legyozi) attol meg benne van a szervezeteben.
2021. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Szia,


Manapság a prostituáltak körében nem divat az óvszer használat, (mivel mostanra már több a prosti, mint a kuncsaft, ezért nem csak "árverseny" van a lányoknál, hanem vannak olyan lányok is, akik úgy hirdetik magukat, hogy ők gumi nélkül bevállalnak mindent) úgyhogy ez lehet az egyik kézenfekvő megoldás.


A másik megfejtés az lehet, hogy nem csak Te vagy egyedül az életében, hanem lehetne neki egy másik "kapcsolata" is, innen is simán elkaphatta.


Én rákérdeznek konkrétan, hogy mi a helyzet, legyen őszinte, ha már konkrétan kitett téged egy ilyen nyavalányak. Ha bevallja, hogy igen, félreléptem, akkor onnantál már a Te döntésed, hogy maradsz mellette-e vagy sem.


Mindenesetre ha nekem lenne egy ilyen barátnőm (fiú vagyok), bármennyire is szeretném, kérdés nélkül kidobnám a francba, hiszen nők körében - ha jól tudom - a HPV akár meddőséget is okozhat; Ennyire felelőtlen emberrel pedig nem szeretnék közös jövőt tervezni.

2021. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%

Hiába szavaztok le, 5 évig nem lappang tünet nélkül. Vagy félrement valaki,vagy volt tünet csak nem vette észre..

Gondolom más után nem törölközik/ borotválkozik,bár én a férjemével sem szoktam..

2021. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
6. Nem érted, hogy ez a vírus nem tűnik el a szervezetből soha, akkor sem ha legyőzted?
2021. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
#6: Dehogynem. Ha bekerül a szervezetbe, az ott is marad, amolyan alvó üzemmódban. Bármikor előjöhet, ha valami miatt gyengébb az immunrendszer.
2021. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

7

Értem,de te meg azt nem érted,hogy 5 évig semmi jele nincs,a lánynak soha nem volt,5 év alatt a a fiúban benne volt már előjött volna..

Tudom mi a hpv, rengeteg faja van,a sima ajakherpesz meg a szemölcs is az, de egyik sem lappang 5 évig ha már valakiben benne van.

2021. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Rendben,akkor legyen struccpolitika. :)
2021. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!