Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feketés, sárgás, folyékony...

Feketés, sárgás, folyékony széklet, ez aggasztó?

Figyelt kérdés

Sziasztok, éjjel óta lázas vagyok, és volt hányás is, de az elmúlt màr és már csak hasmenés van úgy óránként. A legutóbbi viszont eléggé aggaszt, ugyanis ilyen fekete, sárgás folyadék volt, törlésnél meg csak sárga. Tegnap és mostanába eléggé sok alkoholt ittam.


Elnézést az undorító kérdésért, de meg vagyok rémülve.


Itt egy kép róla:


[link]


2021. jún. 16. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég aggasztóan néz ki.
2021. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a háziorvosodat majd ő megmondja kell e aggódni.
2021. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fekete: vérzés az emésztőrendszer felső részében


A felső gyomor-bél traktusban található szervek, például gyomor, nyelőcső vérzése okozza a fekete színt. A vér végighalad az emésztőrendszeren, ahol a vörösvértesteket az emésztőenzimek lebontják, és a vér feketére színezi a székletet. Ha ilyet tapasztalsz, minél előbb fordulj orvoshoz.


Sárga: epesav felszívódási zavara


A sárga szín általában az epesavak felszívódási zavarának tünete, mely lehet gyulladás, vagy fertőzés következménye.

2021. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nem hinném, hogy vérzés, mivel olyankor szokták mondani, hogy törlésnél is figyelni kell mert ott látszik, de nekem törlés után szinte teljesen sárga színű
2021. jún. 16. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor a sok piától epét kakilsz :)
2021. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A képről valami komolyabb betegségnek tűnik nekem. Azonnal orvoshoz!
2021. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most megnéztem rendesebben, fekete rész szerencsére nem található benne, csak a túl sok sárgától, sötét színe lett és a vaku is sötétített rajta. Viszont teljesen folyékony és nagyon sárga...
2021. jún. 16. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Mitől lehet sárga a széklet?

A sárga színű széklet tünete lehet felszívódási zavaroknak, a hasnyálmirigy betegségeinek vagy az epeproblémáknak. A szervezet például nem tudja megemészteni, illetve hasznosítani az elfogyasztott zsírokat, vagy a hasnyálmirigy nem képes elegendő emésztőenzimet termelni, de előfordulhat az is, hogy az epehólyag nem tud elegendő epét szállítani az emésztéshez.

2021. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!