Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorkorgás után serceg a...

Gyomorkorgás után serceg a nyakam a tarkó felől. Volt ilyen nektek?

Figyelt kérdés

Mostanában / kb 1 hónapja / ha korog a gyomrom, közvetlenül azután furcsa sercegést hallok, mintha szénsav vagy homok vagy pattogós cukorka csorogna hátul az agyam felől a tarkóm felé. Tehát fentről lefelé (nem a gyomrom felől jön a hang). 1-3 másodpercig tart. Random is előszokott jönni, de általában korog előtte a gyomrom.


Kicsit zavaró hogy magyarul nem találok róla konkrétan egyáltalán semmit. Angolul olvasgattam erről pl redditen tapasztalatokat (neck fizzing/sizzling), elvileg nem kapcsolódik betegséghez, és rendszeresen ökörnek (lol) nézték az orvosok azokat, akik ilyen problémával / bajjal mentek mondjuk neurológushoz, gasztroenterológushoz, fog-hez, mert eléggé ritka tünet és elvileg nem lehet kimutatni vizsgálatokkal (ct/mr/vérkép/uh/stb) és sok doki nem is találkozott még ilyen tünettel.


Szóval igazából kíváncsi lennék, akiknek volt itthon ilyen "problémája" (nem annyira zavaró egyébként, csak picit), hogy mire ment a kivizsgálásokkal, esetleg kiderült - e mi okozza (ilyet még nem olvastam) érdemes -e ezzel foglalkoznom. Elvileg sosem fog elmúlni, legalábbis csak ilyeneket posztokat/kommenteket láttam azoktól, akiknek ez megvan. 😟


17 éves lány



2021. jún. 16. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Irány az orvos.
2021. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen néha, azt hittem ez mindenkinél előfordul, olyan mint a belső fing, ami pont úgy hangzik, mint egy rendes, de nem jön ki, csak előrengés :))
2021. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott lenni! 25L
2021. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ohh elég megnyugtató. mióta van meg nektek kb? volt valami előzménye?
2021. jún. 23. 00:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Már vagy 10 éve van 😁 Más ismerősöm is mesélt ilyenről.
2021. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Sziasztok! Nekem a gyomrom ég nagyon, és mikor eljut a torkomig, akkor elkezd bizseregni, a tarkómnál.

Nemis bizsergésnek mondanám eszt se zsibbadasnak!nemtudom miez a fura erzes.

Ti is hasonloan ereztek?

2022. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem reflux
2022. jan. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

A tarkómnál erezhetem a refluxot ? :///

Mert akkor kezd el zsibogni, vagy mit csinálnina tarkóm amikor elkezd egni a gyomrom a tarkómnál..

2022. jan. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Necrocoprophagocitosys válasza:

Nem hittem ,hogy itt fogok olvasni erről.

Én kb egy éve észleltem,éreztem először. Amúgy lehet valami összefüggés a reflux/szimpla gyomorégéses éhségérzet és a hang között. Pont a halló járatok felé sugárzik, viszont fura hogy még érezni is lehet azt az "áramlást".


Nekem valami meszesedés, érszűkület ugrott be, vagy a rossz testtartás miatt kialakult valami kopás,zsugorodás ami miatt a porc egy idő után így zenél.


Nagyon kíváncsi lennék mi ez??


Mindenesetre durva ,hogy a dokikat nem nagyon hatja meg. Lassan ott tartunk,hogy egy "komolyabb" bajnál is röhögve elhessegetnek haza.

2022. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nagyon jól megfogalmaztad nekem is van ilyen, én arra gondoltam hogy ilyenkor csökken a vèrnyomás. Nálam más tünet is van,mikor rosszul vagyok szédülés kerülget, úgy érzem mintha el akarnék ájulni. Ilyenkor alig várom már hogy jöjjön ez a hang mert utána jobban érzem magam. Sőt mondhatnám minden tünet egy csapásra véget ér.
2022. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!