Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorkorgás után serceg a...

Gyomorkorgás után serceg a nyakam a tarkó felől. Volt ilyen nektek?

Figyelt kérdés

Mostanában / kb 1 hónapja / ha korog a gyomrom, közvetlenül azután furcsa sercegést hallok, mintha szénsav vagy homok vagy pattogós cukorka csorogna hátul az agyam felől a tarkóm felé. Tehát fentről lefelé (nem a gyomrom felől jön a hang). 1-3 másodpercig tart. Random is előszokott jönni, de általában korog előtte a gyomrom.


Kicsit zavaró hogy magyarul nem találok róla konkrétan egyáltalán semmit. Angolul olvasgattam erről pl redditen tapasztalatokat (neck fizzing/sizzling), elvileg nem kapcsolódik betegséghez, és rendszeresen ökörnek (lol) nézték az orvosok azokat, akik ilyen problémával / bajjal mentek mondjuk neurológushoz, gasztroenterológushoz, fog-hez, mert eléggé ritka tünet és elvileg nem lehet kimutatni vizsgálatokkal (ct/mr/vérkép/uh/stb) és sok doki nem is találkozott még ilyen tünettel.


Szóval igazából kíváncsi lennék, akiknek volt itthon ilyen "problémája" (nem annyira zavaró egyébként, csak picit), hogy mire ment a kivizsgálásokkal, esetleg kiderült - e mi okozza (ilyet még nem olvastam) érdemes -e ezzel foglalkoznom. Elvileg sosem fog elmúlni, legalábbis csak ilyeneket posztokat/kommenteket láttam azoktól, akiknek ez megvan. 😟


17 éves lány



2021. jún. 16. 12:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem a torkomban szokott szörcsögni valami mikor nagyon éhes vagyok. Tesóm régen mondta, hogy neki is. Ez mi lehet? Van valakinek?
dec. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!