Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy jó ideje nem szilárd a...

Egy jó ideje nem szilárd a székletem, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Jó ideje már (kb 2 hónapja), hogy a székletem nem szilárd, hanem híg. Azért fura ez, mivel világ életemben nem történt velem hasonló, viszont utóbbi napokban már kezd zavarni. Esetleg valakivel történt már hasonló? 21/F

2021. jún. 17. 10:46
 1/4 anonim válasza:

Valamilyen ételérzékenység?

Laktóz, glutén, esetleg valamilyen tartósítószer?

Menj el orvoshoz.

2021. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van más emésztőrendszeri tüneted is, pl. puffadás, akkor elképzelhető, hogy kialakult valamilyen érzékenységed pl. a lisztre, vagy a tejcukorra. Próbáld ki, hogy mondjuk egy-két napig nem fogyasztassz tejes dolgokat, olyasmit sem, amiben van tejcukor.
2021. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a tejtől volt ilyen. Kipróbáltam a laktáztablettát tejfogyasztás előtt és azóta megint normalizálódott, viszont sajnos pattanásokat is okoz, ezért már inkább növényi alapú “tejtermékeket” fogyasztok. Pár napig ne fogyassz semmilyen tejterméket és ha rendben jössz, akkor az volt. Ha nem, akkor tovább kell vizsgálódni egy gasztroeneterológussal.
2021. jún. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Annyi bizonyos, hogy a bélflórád sínylett meg valamit, amit elkövettél. Sajnos a mai nyugati típusú táplálkozás abszolút nem barátja a bacijainknak, és ez egy idő után ki is ütközik. Vezess étkezési naplót, és figyeld a székletedet, esetleges hagulatváltozást, álmatlanságot, édesség után olthatatlan vágyat, stb.
2021. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!