Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Porckorong problémám lehet...

Porckorong problémám lehet 16évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudni illik egész életem során számítógépeztem begörnyedt testtartással.

Elkezdtem dolgozni, be is edzettem szálkasodtam.

Munka abba maradt 1hónapig, lett 1 idegbecsípődés a hátamban indokolatlanul.


El is múlt 2 hét.


Utána ujra belerázódtam a munkába most abba maradt nyáriszünet miatt.

És 3napja a hátam középen feszül, főleg üléskor.

Elkezdtem mozogni tegnap óta, fekvőtámasz, 2km futás.

+súly van rajtam sok mondhatni.


Lehet a rossz testtartás és a mozgásszegény életmód miatt van ez, vagy az izmok gyengék és a súly közrejátszik? vagy valami komolyabb?


Apámtól örökölhettem gerincsérves problémát elvileg, de neki is csak 40évesen jött ki egesz eleteben fizikai munkát végzett.



2021. jún. 20. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne emelgess túl nagy terheket, próbálj kevesebbet ücsörögni és folytasd a testedzést. esetleg kérj meg vkit h masszirozzon át.Ha nem változik rövid időn belül kérdezd meg a dokit.
2021. jún. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

apámnak a 20as éveiben kellett műteni a térdét porcleválás miatt (tesójáét is), sérve is volt. aktívan sportolt, a rendőrségnél dolgozott. az én térdeim is szoktak rosszalkodni. sajnos lehet ez öröklődő is.

ha sok extra kiló van rajtad, én nem erőltetném a futást, főleg ha már most fájdalmaid vannak. inkább bicikli, úszás (ha vann rá lehetőséged)

2021. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként amióta volt idegbecsípődésem, akkoriban ugráltak az idegek a lábamba nagyon. De még a mai napig van hogy a lábfejembe combomba vádlimba is. Párat csak.
2021. jún. 20. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!