Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőrák hány év alatt alakul...

Tüdőrák hány év alatt alakul ki? És hány év után produkál tüneteket?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Erre szerintem nincs konkrét válasz. Lehet lassú, de lehet gyors lefolyású is. Van, aki 40 évig dohányzik, van, aki soha nem dohányzott, és mégis kialakul nála.
2021. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csakmert 3 hónapja voltam tüdőszűrésren és minden fasza volt. Most meg 5 napja voltam bulin és elkezdett fájni a jobb lapockámnál a hátam és beszartam xd. Doki mondta hogy csak ízületi fájdalom vagy mi, mondjuk elég sokat fekszek es hipochonder vagyok.
2021. jún. 25. 11:30
 3/15 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szinte kizárt, hogy most tüdőrákos lennél, 3 hónapja már lett volna tünet nagyon nagy valószínűséggel. Ha nagyon parázol, menj vissza oda, ahol a tüdőszűrést csinálták, mondd el, melyik ponton fáj, és akkor külön azt a részt megnézi újra az orvos tüzetesen, hogy nem látszik-e mégis valami. De amúgy maga a tüdő nem tud fájni, inkább a köhögésből szokott kiderülni a tüdőrák.


Egyébként az aktuális tüdőrák-statisztikákat a 10 évvel ezelőtti dohányhányzási statisztikák határozzák meg, úgy értve, hogy az alapján lehet becsülni. A dohányzás elleni programoknak is ennyi az átfutása, mire a rák adatok javulni kezdenek.

2021. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen én remélem. Meg mostanába sokat játszok telefonon és mindig emelve tartom xd ez os közrejátszik nem?
2021. jún. 25. 11:59
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg a fejemet is olykor lefele tartom meg a hipochondria miatt folyton csak a telomat hasznalom es a fejemet lefele tartom legtöbbször ágyba vagyok szóval xs
2021. jún. 25. 12:00
 6/15 anonim ***** válasza:
cigifüggő van akit gyorsan elvisz van akit lassan de előbb utóbb megöli a szívóját
2021. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tehát lehet nekem is tüdőrákom van?
2021. jún. 25. 12:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, sőt agydaganatod is lehet. Csak épp egyik se valószínű. Nagyobb az esélye, hogy később bajod lesz attól, ha most emiatt elkezdenének újra röntgenezgetni, mint annak, hogy tényleg bajod van és ha most kiderül, meg tudnak menteni. Szóval most nem éri meg tovább vizsgálódni.


Amúgy a bagó elég sokféleképp meg tud ölni, nekem három rokonom halt meg miatta. Az egyik veserákban (bár volt tüdőáttét is), a másik szívinfarktusban (de amúgy gégerákja is volt előtte, azt még túlélte), a harmadiknak meg valami történt az agyával, nem tudni pontosan mi, de valószínűleg az is a dohányzás miatt.

2021. jún. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#7

ezt nem mondtam csak azt hogy ha nem előbb de utóbb mindig le kell róni a tartozást, elkerülhetetlen. Érdemes lenne leszokni

2021. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Volt nekem 2 hónapja egy részleges izomszalag szakadásom a jobb mellembe ahol most is fáj vagyis inkább ilyen nyomás szerű. De ha 3 hónapja voltam röntgenen akkor nem lehet semmise nem?xd évek kellenek hogy legyenek tünetei az embernek. Meg ha most vannak ezek akkor gondolom a röntgen után találtak volna valami foltot a tüdőmben.
2021. jún. 25. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!