Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha tejérzékeny vagyok, akkor...

Ha tejérzékeny vagyok, akkor nem ihatok tejsavófehérjét?

Figyelt kérdés
Laktózmentes ugyan, de mostanában sokszor van hasmenésem és görcsölök, lehet attól? Más tejterméket nem fogyasztok.

2021. jún. 28. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:

lehet.

Vagy az édesítőszertől is, ami benne van.

Egyél meg egy csomó laktózmentes dolgot, és kiderül.


Laktózérzékeny ehetne fehérjét, fehérjeallergiás semmit.

2021. jún. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha félreérthető volt, nekem nem (csak) a laktózzal van bajom, hanem a tejfehérjével is. Konkrétan napi 2x hasmenésem van, mióta ezt iszom, szóval nem tudom, mi mastól lehetne...tejfehérje-allergiásoknak akkor gondolom ezt nem szabad inni?
2021. jún. 28. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont azert irtam, mert jo lenne tudni, hogy emiatt az egy termek mjatt gondolod e....
2021. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Előtte hónapokig nem fogyasztottam már tejterméket és akkor elmúltak a panaszaim. Úgy vettem észre, hogy amióta elkezdtem ezt napi szinten inni, azóta jöttek vissza.
2021. jún. 28. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:

De edesitoszer is van benne. Azert zarnam maskepp a fehérjét

Edesitoszerek is okoznak hasmenest, görcsöt

2021. jún. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végülis az is lehet, mert a kávét is azzal iszom és attól is megy a hasam, bár a kávétól szerintem alapból is mindenkinek😀Kipróbálom, hogy kizárom őket az étrendemből egy ideig. Köszi a segítséget!
2021. jún. 28. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha fosat, akkor nem jó.
2021. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van növényi fehérje.

Inkább főzz magadnak kajat, az sokkal laktatobb, és normális tápanyagok vannak benne.

2021. jún. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Vezess étkezési naplót, mert sok tejfehérje-érzékeny a növényi fehérjéket (pl hüvelyesek) sem bírja.
2021. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!