Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fehérjeportól rossz közérzet?...

Fehérjeportól rossz közérzet? Van aki Vegaként ivott fehérje port pl. :Iso Whey Wero és rossz közérzetet okozott?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok és a párom is az. Vettem BioTech Iso Whey Zero fehérje port és elkezdtük inni.

20gramm/nap fejenként, 6 napja.

Azóta rossz a közérzetünk. Alacsonyabb az energia szintünk, rosszabb a hangulatunk és feszültebbek vagyunk.


Ez egy glutén és laktóz mentes, tejsavó fehérje por. Citromos saj torta ízben. Aminek 93% tejsavó fehérje, a többi az aroma, meg aminó sav, elég sokféle aminó sav.


Volt már olyan vega, aki ilyen portól hasonlót tapasztalat?

Vagy bárki aki fehérjeportól ilyen közérzetbeli változást tapasztalt?


Köszönöm!



2016. márc. 30. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
laktóz érzékenység?
2016. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs, de írtam is, h glutén és laktóz mentes fehérjepor.
2016. márc. 30. 21:57
 3/8 anonim ***** válasza:

elnézést, nem figyeltem rendesen.

szóval én vegaként fogyasztottam ilyent de nem pont ezt a fajtát, nem ért semmit.

amaránt maggal többre mentek :)

2016. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen célból fogyasztjátok?

Én is ilyet használok, csak nem vagyok vega. Bár én sem vagyok gyakori húsfogyasztó. :)

Ezt többnyire testépítőknek találták ki, de ha mindketten rosszul vagytok tőle, érdemes kideríteni, hogy nem vagytok-e érzékenyek valamelyik összetevőjére.

2016. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont az ellenkezőjét érzitek mint amit kellene tőle.

Ugyanis a tejsavót természetes antidepresszánsként is ajánlják.Többek között a triptofán tartalma végett.

És az energia szintet is inkább emelnie kellene.

Valószínűleg a vega életmóddal van valóban összefüggésben.

Bár ez még csak nem is állati fehérje.

Milyen okból kezdtétek el fogyasztani?

Mivel általában a testépítők vagy beteg emberek veszik leginkább hasznát.

Számotokra gondolom nincs nagy jelentősége,de a valós fehérje tartalom 85,6%.

2016. ápr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ahogy a neve mutatja, étrend kiegészítőnek.

Étrend kiegészítése képen, egy kis többlet fehérje bevitel.


Persze fent van az interneten pár leírás, h depresszióra jól hatnak az ilyen porokban lévő aminósavak.


Arról is van több beszámoló, leírás az interneten, h sokan rossz közérzetről, levertségről, feszültségről számoltak be az ilyen porok fogyasztása közbe, ami elhagyásukkor elmúlt és esetleges újra elkezdésükkor ismét elkezdődött.


Szinte ugyan annyi cikk/leírás van mindkét folyamatról.

Depressziósoknál is van aki jobban lesz és van akiknek még súlyosabb lesz a betegsége a szerotonint befolyásoló szerektől vagy akár a Tryptophan beviteltől.

Persze még ha valaki szarul lesz a fehérjeportól azt nem kezdi el szponzorálni senki, de ha valaki sportol, felgyúrja magát ilyen szerek fogyasztása mellett azt szponzorálja sok esetben a cég ami ezeket gyártja. Így érthető, h egy mesterséges anyag jótékony hatásairól több infó és erősebb kampány van, mint a szinten minden szernél fennálló mellékhatásokról.

2016. ápr. 2. 11:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze én nem vagyok szakértő, ez magán vélemény, tapasztalat. De meglepődve láttam, h többen is írtak hasonló beszámolót az interneten, még sincs ezt érintő korrekt kutatási anyag.
2016. ápr. 2. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
De minek kell étrend-kiegészítőben fehérjét bevinni? miért kell a többlet fehérje?
2016. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!