Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon egy orvos hogy éli meg...

Vajon egy orvos hogy éli meg a betege ellvesztését?

Figyelt kérdés
Biztosan több halálesettel találkozik egy orvos, de arról keveset olvashatunk hogy ezeket hogyan éli meg. Ti hogyan gondoljátok? Tapasztalatok, akinorvos esetleg?

2021. júl. 4. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem lelkileg nagyon megterhelő lehet. Megtudni hogy meghalt, esetleg magadat hibáztatni ha pl. egy műtét kozben/utan, aztan közölni a hozzátartozókkal, stb. Multkor lattam egy ilyen videot, amiben egy nővér mutatja be, hogy egyik terembe ha bemegy, azt kell közölnie egy terhes nővel hogy egészséges a baba, utana a masik teremben levő nőnek pedig meghalt a babája. Eleg gyorsan kell ugrandozni az érzelmek között, en nem birnam
2021. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez változó. Nyilván orvosonként is változó, van, aki jobban éli ezt meg, kevésbé viselik meg a halálesetek, van, akit jobban, és természetesen attól is függ, hogy pontosan milyen a helyzet. Várható volt, nem volt várható, mennyire hirtelen történt, nyilván egy idősebb, rossz állapotú beteg halála kevésbé jön meglepően, egy életerős fiatal tragikus halála (akár még csak halálos betegségű diagnózisa is) értelemszerűen megrázóbb számunkra. Ezen kívül tegyük hozzá, akár tetszik, akár nem, az orvosok is emberek, úgyhogy még ha tagadják, meg kultúráltan is viselkednek, meg igyekeznek teljesen pártatlanok lenni, akaratlanul is jobban megrázza őket egy szimpatikus betegük elvesztése, akiért pl. ráadásul akár sokat kellett küzdeni, egy kevésbé szimpatikus, kevésbé kedvelt betegük, bár azt is tisztességesen kezelik, szerintem azon gyorsabban túl tudnak lépni.
2021. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Most kegyetlenül fog hangzani amit írok, de én ezt úgy tudom elképzelni, hogy az orvosnak " munkadarabnak" kell tekintenie a betegre egy bizonyos mértékig. ( "Bizonyos mértékig" kiemelve, mert nyilván emberségesen kell bánnia mindenkivel.) Ha túlzottan megviseli a beteg állapota, nem biztos, hogy a fájdalmas kezeléseket is végre tudja hajtani, hiszen akit sajnálok, annak nem tudnék fájdalmat okozni. Ugyanígy lehet a halálesetnél is. Ha egy betege elvesztése után lelkizni kezd, depressziós lesz, akkor nem tud a többi betegre figyelni. Nyilván vannak érzéseik, de szerintem félre kell azt tenniük, ha ezt a hivatást gyakorolják. Ezért is nem alkalmas bárki erre a pályára még akkor sem, ha egyébként a tehetsége meg volna hozzá.

De ez csak az én véleményem, nem vagyok egészségügyis, főleg nem orvos.

2021. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
A hármasnak tökéletesen igaza van, és jól írta le ezt a szitut, ezt orvosként is meg tudom erősíteni.
2021. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Én ezért (is) mentem laborba dolgozni, mert nem tudtam elviselni ezt a terhet. Persze tudom, hogy a vér- és egyéb minták is emberektől származnak, de mégis más, hogy nem látom a beteget. Sokat konzultálunk a klinikusokkal, néha megnézzük a beteget, de ennyi elég is nekem lelki tehernek. Viszont nagyon sokszor sikerül kitalálni, hogy mi baja is van a betegnek, tehát a sikerélmény megvan. Meg kisgyerekek mellett könnyebb is a laboratórium-beosztáshoz alkalmazkodni.
2021. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!