Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Augmentin antibiotikum tablett...

Augmentin antibiotikum tablettát össze lehet törni és úgy bevenni vízben feloldva?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak semmi értelme mert rohadt keserű lesz.
2021. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem volt az :) Vizben feloldottam semmi íze :) De remélem így is hatékony lesz, hogy nem egyben vettem be. De olyan baromi nagy.... :(
2021. júl. 6. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem lehet. Filmtabletta, egészben kell bevenni (ez a betegtájékoztatóban is benne van), különben nem ott szívódik fel, ahol kellene. A gyomornak se tesz jót, másrészt a bélben kellene felszívódnia, de összetörve ez már a gyomorban bekövetkezik.
2021. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a gyomorsav simán elintézi, kizárt, hogy lejutna épségben a bélbe. A kapszula már más kérdés.
2021. júl. 6. 23:00
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyomornak így se úgy se tesz jót, ezért kell étkezés közben bevenni. Azóta utánaolvastam, fel lehet oldani, a gyomorból szívódik fel.
2021. júl. 6. 23:00
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5: A filmtabletták pont azért filmtabletták. Bevonattal vannak ellátva, hogy túléljék a gyomrot.

Hol olvastad, hogy a gyomorban szívódik fel?

2021. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is összetörve szoktam bevenni, eddig még használt! Szóval, nyugi...
2021. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tördeljétek, és pontozzatok le nyugodtan. De szerintetek a gyógyszergyár csak dekorációnak vonja be bevonattal, és viccből írják bele a betegtájékoztatóba, hogy egészben kell lenyelni?

Azt meg pláne nem tudom megérteni, ha valaki nem tud nagy gyógyszert lenyelni, ezt miért nem jelzi az orvosának? Vannak más jellegű gyógyszerek is, és ha nem is minden esetben, de sok esetben van megoldás másra, kisebb gyógyszer, szirup, illetve kimondottan por alakú formula, amit fel kell oldani.

2021. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%

Soha életemben nem tudtam gyógyszert lenyelni, felsős sulis koromban kaptam párszor augmentin tablettát, azzal a címszóval, hogy nagy vagyok igenis le kell nyelni. Összetörve vettem be teával, hatott is és semmi bajom se lett tőle.

8: nekem minden alkalommal elkönyvelték gyerekes hisztinek, meg hogy ilyen nincs, még huszonévesen is. El kellett költöznöm (és így más háziorvoshoz kerültem ugye) ahhoz, hogy megtudjam, van iható fájdalomcsillapító is.

2021. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még most sem tudok nagy tablettákat lenyelni, pedig 38 éves vagyok. Mindig jelzem az orvosnak, hogy lehetőleg kapszulát vagy szirupot írjon fel. Eddig még soha nem volt ebből gondom. A doktorok eddig tiszteletben tartották a kérésem.
2021. júl. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!