Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dagad a bokám, pedig soha nem...

Dagad a bokám, pedig soha nem dagadt?

Figyelt kérdés

50 körüli nő vagyok. Ahogy írtam, soha nem dagadt a bokám. Most már 2-3 hónapja dagad. Mivel nagyon vékony, ezért nem látszik annyira, inkább érzem. Néha nagyon nagy melegben a lábfejem is dagad (az sem látható igazán).

A kardiológus ismerősöm (telefonon) azt mondta, hogy menjek EKG-ra és szívultrahangra. Még nem jelentkeztem időpontra. Szedek vérnyomáscsökkentőt 2019. ősze óta.

A pszichiáterem azt mondta, hogy azoktól a gyógyszerektől, amiket szedek, nem lehet.

A háziorvosomnak szerintem lövése sincs, mi lehet a probléma.

Tudom, hogy el kell menni ezekhez az orvosokhoz, de addig valakinek valami ötlete, tippje lenne esetleg?

(A meleg nem tudom, hogy mennyire játszhat szerepet, mert amikor kezdődött, még nem volt meleg.)



2021. júl. 11. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyártól is lehet vagy keringési probléma. de antidepresszánsnak is van ilyen mellékhatása. Próbálkozhatsz természetes vízhajtóval, pl csalántea, plusz kényelmes cipő, lábfelpolcolás. Miből gondolod, hogy a háziorvosodnak lövése sincs, ha még nem is mondtad neki?
2021. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Amikor kezdődött, még hideg volt. Viszont most valóban a nagyon nagy melegben a lábfejem is dagadt.

Köszönöm a tippeket, vízhajtót abszolút tilos használnom az egyik gyógyszer miatt, a többi megvan.

A háziorvost fel fogom hívni! Az, hogy mit gondolok róla, szerintem most nem fontos.

2021. júl. 11. 12:53
 3/5 anonim válasza:
Igen, szerintem is a nyártól van, édesanyámnak minden nyáron dagad.
2021. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nyár és nagy meleg okozza. 60kgs fiatal nőként ha sokat állok nekem is dagad.... ez van.
2021. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De akkor kezdődött, amikor még nem volt nyár és meleg!

Áprilisban vagy májusban és emlékezzetek vissza, hogy akkor milyen hideg volt! Nekem konkrétan ment a fűtés.

2021. júl. 11. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!