Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen vérérték mutatja ki a...

Milyen vérérték mutatja ki a rákot? Itteve ha nem is biztosan de utal rá? Pl, gégerák vagy szájrák vagy valami más?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 07:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Tumormarker utalhat rá, de az nem ad konkrét diagnózist, csak állapot követésre jó. CT, MRI, vizsgálat adhat pontos diagnózist.
2021. júl. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Pontosabban az orvosok is a tünetekkel együtt nézik, mivel az eltérő laborértékeket más is okozhatja.

Nálam pl. csak a CRP és a vörösvértest süllyedés volt magas, viszont mindkét érték olyan, hogy legtöbbször gyulladás okozza a magas értéket.

Itt le van írva pár:

[link]

2021. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
#2 neked volt daganatod?
2021. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Te miért akarsz mindenféleképpen szájrákot? Naponta raksz fel kérdést ezzel kapcsolatban. Ha vannak efféle tüneteid, menj orvoshoz, ha nem hiszel az orvosnak, akkor keress másikat. Egy türelmes orvos szakszerűen megválaszolja az összes kérdésed és mellesleg meg is vizsgál. Itt nem hiszem, hogy fogsz találni olyan embert aki megosztja veled a szájrákkal való küzdelmét.
2021. júl. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Gondolom cigizik
2021. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem cigizek
2021. júl. 12. 08:26
 7/26 anonim ***** válasza:

#3: Igen, van.


Viszont engem is érdekelne, mi ez a szájrákmánia mostanában? Miért pont egy olyan daganattípus a rettegés tárgya, ami fogászati szűrővizsgálat alkalmával időben észlelhető, és ami jól kezelhető?

2021. júl. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Milyen daganatod van? Kitartást kívánok
2021. júl. 12. 13:09
 9/26 anonim ***** válasza:

#8: Csontvelő. De ez lényegtelen.

De tényleg, miért pont a szájráktól tartasz?

Vannak sokkal nehezebben észrevehető, sokkal rosszabbul kezelhető daganatos betegségek, sokkal rosszabb prognózissal.

Én sose rágódtam ilyesmin, de számomra például egy glioblastoma, vagy egy hasnyálmirigy sokkal ijesztőbb.

Gyakorlatilag az egyik legjobban kezelhető daganattípusra vagy totál ráparázva.

2021. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem csak erre vagyok rápörögve ugy az összesre.. nagyon félek tölük tudom hogy ha jönni akar ugy is jön. De akkor is rettegek
2021. júl. 12. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!