Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kullancs járt bennem, gond lesz?

Kullancs járt bennem, gond lesz?

Figyelt kérdés
11 napja egy biciklizés során az erdőben belém mászott egy kullancs, másnap reggel vettem észre (szívott már keveset, láttam) Kiszedtuk, feje benne maradt (hiedelemmel ellentétben nem okoz az nagy gondot), viszont most hétvégén -, bár ittam egy buliban és alig aludtam utána, meg hajóúton is voltam ahol többiek szerint “csak napszúrást kaptam”, azért lehetnek tüneteim, de vannak; influenzahoz hasonlít, nem tudom eldönteni, hogy csak belemagyarázom, de tényleg fajnak a vegtagjaim stb. Mire számítsak, feltétlen elfajul és jön a Kullancsencephalitis (agyhártyagyulladás) vagy még megúszhatom? Lázam nincs, napi kétszer mérem és etvagyam is van. Félek nagyon. Biztos hogy fertőzött volt a kullancs? Orvos is látta egyebkent, pont volt egy kisebb lábmutetem és a szúrás nem piros stb. 26F

2021. júl. 13. 22:17
 1/2 anonim válasza:
Ha nem jelenik meg a kokárda formájú csípésnyom akkor nem hordozott lyme kórt. Nekem megjelent , de semmi panaszom nem volt. A házi orvosnak megmutattam, felírt gyógyszert. Nem lesz semmi bajod.
2021. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Rendben vagyok.
2021. aug. 1. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!