Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyjából 3 hete megcsípet az...

Nagyjából 3 hete megcsípet az oldalamon egy kullancs, amit fél napon belül ki is szedtem, nem maradt benn a feje sem, nem volt semmi gond, de pár napja a csípés helyén lett egy nagy folt és azóta csak nagyobbodik. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Úgy kettő és fél hete volt, este erdőben voltam a barátaimmal, reggel fürdéskor vettem észre és azonnal kiszedtem. Egy pici halvány folt maradt a helyén. De 4 napja reggel, vettem észre a majdnem tenyér nagyságú foltot a csípés körül. Borogattam ecettel, de ugyanolyan nagy, piros és gyulladt maradt, másnapra mégnagyobb lett és azóta is nő,most kb 10x20 cm nagyságú, vörös és a széleitől belefe halvány: lilás a folt. Kissé a lyme-foltra hasonlít. Utána is olvastam és mivel itt Ukrajnán az orvosok nem értenek szinte semmihez, a patikában ajánlott antibiotikumot szedem 2.napja. Esetleg valamilyen más betegség tünete lehet ez a lyme-kóron kívül?

2016. júl. 9. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Fertőzött kullancs terjeszti az agyvelőgyulladást, amiből aztán a kiút ritka...Ahogy tudsz, fordulj orvoshoz...
2016. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van eredmény, írd meg mi történt!
2016. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem, mint Lime-on átesettnek, nagyon Lime gyanús az eset. Én azt javaslom, hogy fordulj olyan szakemberhez, aki ennek a témának szakértője. Ha ott kint nálatok nincs ilyen, akkor gyere fel Pestre, Lakos doktorhoz. www.kullancs.hu

A lime-al az a probléma, hogy a betegség természetes lefolyása szerint a folt eltűnik neked egy rövid időn beleül. Te azt fogod hinni, hogy rendben vagy, meggyógyultál az antibiotikumtól.

A lime ezután évekig lappang, és olyan tünetekkel jelentkezik, ami bármit jelenthet, pl. ízületi fájdalom, depresszió, fejfájás, stb.

Eddigre a betegség úgy beívódik a szervezetedbe, hogy nem biztos hogy szövődmény nélkül ki lehet gyógyítani.

Tehát, most vizsgáltasd ki magad biztosan, és ha pozitív, akkor kezeltesd ki magad rendesen, és akkor a komily tünetek nem is lesznek.

2016. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) már rendben vagyok, voltam orvosnál, kaptam egy injekciót meg antibiotikumot, nem mondott semmit, de valószínűleg lyme-kór és jó, hogy végül hozzá fordultunk, 2 hét múlva megyek vissza vizitre, de remélem addigra minden rendben lesz :)
2016. júl. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!