Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi köze van a bölcsesség...

Mennyi köze van a bölcsesség foghoz?

Figyelt kérdés
Elvileg nő jobb felől alúl a fogam de nem tud normálisan nőni mert nincs hely a másik fogamtól.. mellette felsértette vagy nem tudom lett ilyen fehér valami amit pár hete lézerrel leszedett az orvos de vissza lett.. kikell húzni majd a fogam csak most megvan dagadva a fogorvos szerint.. ledörzsölte az a fehér valamit de az egész szám fura konkrétan az arc csontom szét feszít.. kenyetlen szar.. a fülembe is átmegy a fájdalom néha.. most az arc csontom feszít valamiért fogalmam sincs mi ez.. de nagyon rossz

2021. júl. 15. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ilyen esetben eltávolításra kerűl a fog, feltárásos módszerrel. Felvágjuk az inyt majd a fogat kivesszük több darabban, vagy egésszben. Ez függ a fog poziciójától. Csinálj egy röentgent és keress fel egy szájsebészt. Ő elmondja pontosan a te esetedben mi a helyes megoldás.

Én mind a 4 fogat kiműttettem, rossz pozicióban voltak. De ha nem is lettek volna abban, akkor is kiszedettem volna. Gyenge fog a bölcsességfog.

A kibújt bölcsességfog esetében gyakran előfordul, hogy a fogat körülvevő ínyszövet begyullad, vérzik, fáj, ezt nevezzük pericoronitisnek. A kellemetlenséget az okozza, hogy a fog és az íny között úgynevezett tasak alakul ki, aminek tisztán tartása roppant nehéz, ennek következtében pedig könnyen elszaporodhatnak a baktériumok, ezzel komoly fájdalmat okozva.

A bölcsesség fogak gyökerei is gyengék, hajlamosak a romlásra igen hamar.

A műtét megment sok tényezőtől:

- a nővéskori fájástól

- fogszuvasodástól

- egyéb problémáktól amit okoz.


A műtét pedig nem rossz. Alsó fogaknál kb 1 óra, felsőnél 30 perc.

Fájdalmam sem volt a műtét után.

Ami fontos, hogy 400mg nurofen tablettát ajánlok a műtét után. Napi kettő elég kell legyen, de a napi hármat ne haladja meg.


Sok egézséget!

Szèp napot!

2021. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Fogorvos szerint kikell huzni a melette levőfogamat de szerintem inkább a bölcsességfogamat távolítatom el csak most megvan dagadva..
2021. júl. 15. 13:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért kéne a mellette lévőt. Nézesd meg más orvossal is szerintem, mert nem túl jó ha kihúznak egy fogat (nem a bölcsesség fogra értem, mert azt ki kell).
2021. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettő orvos is ott volt egy doktornő és egy doktor mind kettő szerint kikell huzni mert nem tud kinőni a fogam
2021. júl. 15. 13:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Aztan nem tudom eleggé szar érzés
2021. júl. 15. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Na várjál, ki akarjàk szedni a bölcsességfog melletti fogadat, mert nem nő ki a bölcsesség fogad? Ez elèg butasàg, szedjék ki a bölcsesség fogat, mert az sokkal több gondot okozhat a jövőben.
2021. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Majd megmondom neki csak most elvileg bedagadt körülötte és nem tud fogat húzni
2021. júl. 15. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szájsebészt. Nem szabad várni ha bedagadt, ciszta is kialakulhat.
2021. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2021. júl. 15. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!