Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség esetén mindkét...

Cukorbetegség esetén mindkét szem romlik?

Figyelt kérdés
Terhességi cukrom volt mindkét terhességem alatt. Utána szeoen visszaálltak az értékek....a kisfiam lassan 2 éves, azóta nem voltam újra vérvételen a Covid mizéria miatt. Most szemüveges lettem, az egyik szemem -3 a másik csak -0.50. Szöget ütött a fejembe, hogy lehet-e ez annak a jele, hogy visszatért a cukor...viszont nekem akkor az lenne logikus, hogy mindkét szem egyformán romlik. Nyilván elmegyek már majd egy terhelésre, de érdekelne van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2021. júl. 15. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A te korodban még nem az esetleges (nem bizonyított) cukorbetegség okozza a gondot. Én már 76 éves vagyok, 20 éve diagnosztizáltan 2-es típusú cukorbeteg, bár a vércukor érték többnyire 10 mmol alatt van és többnyire még mindig elegendő +1-es olvasószemüveg.
2021. júl. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 2008 után derült ki a cukorbetegségem. (13 éve) Akkoriban tényleg rosszul láttam, amíg magasabb cukrom volt, 16 körüli.


Amióta teljesen szövődmény mentessé váltam, már mindenféle szemüveg nélkül olvasom a legapróbb betűket is.

2021. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!