Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Dermoid ciszta (ciszta a...

Dermoid ciszta (ciszta a farokcsontnál). Műtét nélkül elmúlhat? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam olyan embereket, akik ezen a betegségen átestek. Körülbelül mind nagy fájdalomról számolt be, viszont nálam ez nem így van. Néha megdagad egy kicsit, nagyobb mint, amilyen szokott lenni, akkor általában vér távozik belőle, nyálkás vér.


Akik átestek már ezen mindenki

nagyon büdös vérről/gennyről beszélt, de nálam ezsem jelentkezett. Nincs szaga. 1-2 nap majd elmulik róla a puffadás, és a váladékozás is. . Ezekután nyugodtan tudok ülni, nem érzek sem kellemetlenséget, sem fájdalmat, mintha ott sem lenne.


Tudom, hogy ezt műteni kellene, de én nem érzem szükségesnek, mivel nem annyira súlyos, ha itthoni kezeléstől is elmúlhat, akkor nem kínoznám magamat a műtéttel.



Ha nem múlik el itthoni kezeléstől és továbbra sem súlyosodik az állapot, lehet ennek súlyosabb következménye, hogyha nem műtetem meg? Viszont ha tudtok valami tippet ami nektek otthonra bevált nagyon megköszönném!



2021. júl. 16. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs házi gyógymód, és egyre rosszabb lesz ha hagyod.
2021. júl. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb 17 éves koromban 'fakadt' ki egyszer, amikor kondizni jártam és a fekvenyomó pad nyomta nagyon. Amikor megláttam a vért az alsónadrágomban,azt hittem aranyerem van vagy sérvem lett,fene tudja. Aztán nézegettem,mi újság,és fájt a farokcsontomnál és onnan jött a cucc. Másnap doki,majd beutaló kórházba. Valami biszbasszal rányomtak erősen,majd bekenték és ennyi volt. Kb úgy képzeld el,mint a pürényomó kanalat,legalábbis így emlékszem rá. Majdnem 20 éve volt,szóval bocs,hogy nincs meg minden részlet. Azóta is ott a szmötyi, de nem fakadt ki. Ha oda nyúlok,érzem hogy nem tuti a helyzet,de nem fáj meg semmi ilyesmi. Nekem is azt mondták,hogy majd műteni kell,de ehhez napokra nyitva kell lennie ott a sebnek hogy takarítsák a cuccot belőle. Tudom,nem válasz a kérdésedre, de hátha segít valamit más tapasztalata ezzel kapcsolatban.
2021. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2.-tól szeretném kérdezni,hogy akkor neked nemis volt műtve? Tehát semmi következménye nem lett?

2021. júl. 16. 01:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Batyamnak is volt, kicsit felvagtak, majd kinyomták.
2021. júl. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,mi volt az amit csináltak vele,ilyen ambuláns sztori volt,bementem, megnyomták valamivel erősen, aztán megtörölték és szia mehetsz haza. Nem tudom,mi az eljárás neve,nem is emlékszem már rá részletekben. Az a felvágós takarítós többnapot nyitvalévős műtét nem volt,ha erre gondolsz.
2021. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, én meg pont azt olvastam, hogy nem szabad megnyomni.. :/
2021. júl. 16. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert jobban be fog gyulladni.

Sebészet fel tudja vágni és kinyomni.

2021. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éve volt először, felvágták, kipucolták. Begyógyult és csak most újult ki újra. Úgyhogy megint kipucolták. És remélhetőleg nem újul ki. Ha igen, akkor viszont műtét. Amitől én is tartok, mivel nyitva hagynák a sebet, hogy tisztítható legyen. És ez a "kis hólyag", amit megvágtak, az is elég fájdalmas. Hát még egy nagyobb seb...
2022. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!