Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rángatózás alvás közben?

Rángatózás alvás közben?

Figyelt kérdés
A párom (22/Férfi) rángatózik álmában. Nem kifejezetten nagy mozdulatokkal, de épp eléggé ahhoz, hogy az egész ágy megmozogjon tőle. Leginkább a csípője és a lába tájékán, de gyakran a kezeit is "rángatja". Télen, nyáron, hidegben és melegben is. Ha eszik, ha nem eszik lefekvés előtt. Gógyszert nem szed semmire, a dohányzást most csökkentette le elektromos cigarettára. Nem tudom, hogy mi lehet még fontos részlet, ennyi jutott eszembe. Már szó szerint megbolondulok tőle, nem tudok aludni attól, hogy folyamatosan mozog az ágy, ha pedig átölel, gyakran még véletlen el is talál a kezével. Volt valakinek már ilyen tapasztalata? Orvoshoz kéne mennie és ha igen, hová küldjem? Valaki kérem segítsen tanáccsal, mert nincsen lehetőségünk külön aludni, így pedig már nem bírom. Köszönöm szépen!
2021. júl. 23. 00:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy kb 15 másodperc telik el kettő rángás között, tehát nem felriad, hanem lefekvéstől ébredésig ez megy.
2021. júl. 23. 00:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Magne B 6
2021. júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezzel nehezen lehet mit tenni. Unokatesóm, húgom is ilyen nagy mozgó, csapkodó álmában. Én meg nem vagyok ilyen, csak ha nyáron nagyon meleg van és konkrétan lerúgom magamról a takarót.


Amúgy meg te is mozogsz, rángatózol valamennyire éjjel, mert ez mindenkire jellemző (ha macskát, kutyát megnézed álmában ők is ránganak), hacsak nem konkrétan nyugtalan láb szindrómával küzd a párod, bár annak általában súlyos fáradtság a velejárója.

2021. júl. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy magnézium nagy dózisban (magnerot) lehet tényleg segítene ezen valamennyit.
2021. júl. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Határozottan holnap délután az első, hogy bevásárolok magnéziumból, szeretnék már aludni! :D
2021. júl. 23. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!