Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rángatózva riadok fel alvás...

Rángatózva riadok fel alvás közben?

Figyelt kérdés
Egyre többször, éjszakánként 1-2 alkalommal. Az a lényeg, hogy alvásból (mintha egy nagyot rángatóznék) riadok fel. Viszont ma is volt ez, és semmi félelmeteset nem aludtam. Mégis így "keltem" fel. Ezt valaki megmagyarázná kérem? Vagy csak megijedtem és ez a reakcióm?

2016. aug. 18. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Stressz, kimerultseg, megeroltetes

Baratom sportolo, az izmok megeroltetese miatt neki is szokottt ilyen lenni

Anyukam azt szokta mondani, hogy igy "pihen az izom"

2016. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alvás közben máshogy mozognak az idegpályák, mint ébren. Amikor elalszol azelőtt szokott inkább ilyen előfordulni, ahogy az idegek lelassulnak, de mégsem tudsz teljesen lelazulni. Alvás közben, vagy félálomban pedig olyankor ha nem jó pózban alszol vagy megcsuklik a nyakad,álmodsz esetleg valamit ami felriaszt. De előfordulhat,hogy alvás közben is kattog az agyad valamin ami hirtelen felébreszt. Viszont az is benne lehet a pakliban, hogy éjszakánként kihagy a légzésed ez ébreszt fel. A leírtak közül igazából egyik sem jelent komoly probléát az én családom mindet produkálja alváskor, előfordul, hogy én is.
2016. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor jó hír ez. Köszönöm a válaszokat! A zöld is ment, ha érdekel :)
2016. aug. 18. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!