Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez egy enyhe lefolyású...

Lehet ez egy enyhe lefolyású infarktus jele??? (Részletek lejjebb) Bár a kardiológus semmilyen elváltozást vagy szívbetegséget nem tapasztalt az ultrahang során, mégsem szeretnék efelett szemet hunyni. Mentális beteg vagyok. Vny: 130/97 p:102

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel, nem sokkal evés után, de egészen hajnalig nyúlóan rosszul éreztem magam, különös, eddig nem, vagy csak alig tapasztalt tüneteim voltak: Szívkörnyéki fájdalom, zsibbadás az egész bal karomban, rettenetes fájdalom a hátamban a bal lapockám alatt és még a szokásos, néha előtörő erős szívdobbanás érzetem is volt.

Ez kb 4 órán át tartott.

Nem tartottam szükségesnek felhívni a 112-t, mert úgy gondoltam ez csak nem infarktus mert annak más jele is volna.



2021. júl. 23. 05:15
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Az is lehetett, meg még pár dolog. Angina pectoris, erős reflux, pánik- szorongás, bordaközi izomgörcs pl.
2021. júl. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na és akkor most melyik? :D


Te melyikre tippelsz?


És én melyikre gondoljak a 4 közül?


Az elsőről pl sosem hallottam.



Refluxom pl van, de az nem gondolom h ebben nyilvánulna meg, mivel ismerem a tüneteit.

A reflux erős gyomorégéssel jár (általában), gyomorfájdalommal és a többi...

Nekem mondhatod, mert pontosan tudom mivel jár :D



A pánik-szorongást szintén jónak mondod, mert nálam meg az is egy alapbetegség, de hadd ne soroljam fel a teljes pszichiátriai diagnózist, túl hosszú lenne 😂😂


Mivel szorongó beteg vagyok és voltak "pánik jelenségeim is", a lehető legjobb helyen jársz.

De ilyet még akkor sem éreztem mikor úgymond kisebb "rohamaim" vannak". Nekem pánikzavarom és generalizált szorongásom is van, egy sor egyéb pszichés nyavalya mellett.


A bordaközi izomgörcsöt sem tudnám idesorolni hiszen nem a bordám fájt hanem a hátam a lapockám alatt mint amikor tüdőgyulladásod van. Ez a zsibbadó fájdalom pda sugárzott ki.

2021. júl. 23. 08:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem hívtál mentőt?

Csináltak volna egy EKG-t és nyugodt lennél.

A pánikrohamok hasonló lefolyásúak lehetnek, tehát ha saját bevallásod szerint is küzdesz pánikbetegséggel, akkor elképzelhető, hogy az.


Itt senki nem fog neked pontos és konkrét diagnózist adni, látatlanban, vizsgálatok nélkül.

2021. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!