Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha volt a családban több...

Ha volt a családban több alkoholista felmenő akkor én is hajlamos vagyok rá?

Figyelt kérdés
Mind a két nagypapám az volt, bár nem durván de itt a rendszeresség a lényeg elméleti szinten. Apum nem az, szokott 1-2 sört inni, hétvégén néha az ebédhez 1 pohár bort de nem többet. Azt olvastam, hogyha volt a családban alkoholista felmenő, akkor én is hajlamos vagyok rá. Ez igaz?

2021. júl. 29. 23:30
 1/1 Bonami válasza:
Igen, ez igaz. De attól még nem kell h alloholistává válj, de viszont sokkal hamarabb beleesel valószinuleg, mint akinél nincs ilyen háttér. Az én egyik nagypapám is alkoholista volt, és hogy oszinte legyek nagyon a határon mozogtam tinédzser koromban, volt hogy minden nap kiütöttük magunkat barátokká. Persze utánna fontosabb dolgok jöttek, fosuli, karrier, késobb család, ráadásul láttam ahogy az egykori ivó partnereim hogyan csúsznak egyre lejjebb a lejton. Mostohaapám is alkoholista, bar harcol ellene, vegul mindig visszaesik sajnos. Pedig tobbszor volt h egesz evet nem ivott meg igy. Neki apukaja is ivott, az tipikus durva alkoholista volt. Ferjem anyukaja is iszik rendesen, az apai nagypapajat is az vitte el meg 50 se volt. O konkret mara mar olyan szinten undorodik az alkoholtol vagy az ittas emberektol, hogy nalunk szokoevben ha egyszer iszunk egy pohar bort vagy sort. Ha én nyáron megiszok egy kis sort akkor meg egesz este azt kommentálja, pedig az azért nagyon messze van a részegségtol, de hát értem. Szóval nála hiába van ott a hajlam.
2021. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!