Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidéken miért van a legtöbb...

Vidéken miért van a legtöbb családban minimum egy alkoholista?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
:D :D
2021. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Már a kérdésed sem igaz.
2021. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Németvári Kitti ***** válasza:
97%
Ez egy nagyon régóta húzódó, összetett probléma, ami nem korlátozódik a vidéki területekre. Az alkohol egy remek szorongásoldó szer. A magyar embernek márpedig az elég jól jön, mert tele van feszültséggel, félelemmel és szorongással. Az alkoholizmus származhat egy családi mintából, genetikai hajlamból, és legfőképpen szociokultúrális viselkedésmintákból. Ez ugyanolyan tömeges mértékben előfordul vidéken, mint Budapesten. Annyi igaz, hogy a alacsony kultúrájú társadalmi rétegekben ez sokkal látványosabb, műveltekben pedig kevésbé harsányan jelenik meg.
2021. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, #3-as! :)
2021. ápr. 3. 18:04
 5/12 A kérdező kommentje:
#3-as: Miért van tele a magy ember feszültséggel, félelemmel és szorongással?
2021. ápr. 3. 18:06
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
A mi családunkban, és rokonaink között egy alkoholista sem volt, viszont drogost aki az volt azt ismerek :D magamat :D:D
2021. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez ugyanolyan tömeges mértékben előfordul vidéken, mint Budapesten."

szerintem vidéken gyakoribb.

sok településen a kocsma az egyetlen közösségi hely, és a haverjaid nagy részének a piálás a fő társas szórakozás.

amúgy pedig az élet minden terén szűkösebbek a lehetőségek, könnyebben kerülsz nehéz helyzetbe, pl. nem igazán tudsz válogatni a munkalehetőségek közül, szóval sokkal több szopást elviselsz a munkahelyeden, illetve ha ott hagyod, elég tartósan munkanélkülivé válhatsz.

2021. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban volt egy alkoholista. Budapesten élt. Veszprém megyéből származik a család, a nagyapám testvére volt az alkoholista, aki 16évesen Bp-re költözött.
2021. ápr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Pesten is ismerek jópár alkoholistát, nem kell ehhez vidékre menni. :D
2021. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Németvári Kitti ***** válasza:
100%

Miért van tele a magy ember feszültséggel, félelemmel és szorongással?


Hát ez egy jó kérdés. Szerintem ezek alapvető emberi érzések. Az az ősember, akiben ezek megvoltak, nagyobb eséllyel élt túl. Viszont ma már nem a szavannán élünk, és nem vagyok kitéve folyamatos életveszélynek, de még mindig sokszor hasznos ha az ember fél. Vannak társadalmak, ahol ez erősebben benne van a néplélekben, vannak, ahol kevésbé, de minden ember feladata lenne dolgozni sajá magán. Régen én is sokat szorongtam, de mióta kezdek magammal megismerkedni, hogy mi történt pl. gyerekkoromban, és ezek milyen emberré formáltak, valahogy sokkal nyugodtabb vagyok. Valószínűleg eztaz önmagával való szembenézést spórolja le a legtöbb ember, ezért megmarag a szorongás.

2021. ápr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!