Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melanoma gyanús?

Melanoma gyanús?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta megvan ez az anyajegy, de közelről még sosem néztem rá. Ma viszont elkezdtem ellenőrizgetni őket és azért megijedtem, mert mostanában ráparáztam az ilyen dolgokra és eléggé olyan, mint egy melanoma, ki is türemkedik, de mindig ilyen volt. Viszont ahogyan mondtam, kiskorom óta "velem van". Ez egy viszonylag nagyobb anyajegy, 5-6mm körüli.


1: [link]


A másik jó pár éve "került" rám, valószínűleg a nap miatt vagy szimplán csak új anyajegyként. Ez is kicsit aggaszt, mert picit ezt is lehet érezni az ujjammal, és a barna színen belül van egy kis fekete rész, de ez mikor rám került, már akkor ilyen feketés volt, tehát már úgy "érkezett". Szerintem nem nőtt azóta, maximum egy icipicit, viszont a combomra (mert a combomon van) jött fel egy kis felesleg, ezért nem tudom, ez mennyire befolyásolja/befolyásolta. Ez egy kb 2mm-es anyajegy.


2: [link]


A harmadik szintén kitüremkedik egy picit, de ez számomra normálisnak tűnik, csak ezt is szeretném megmutatni, hátha mégsem az.


3: [link]


Szerintetek elmenjek velük dermatológiára, biztos ami biztos? Nagyon félek ettől az egésztől, a családunkban sokan haltak meg rákban (méhnyakrák, a többi fajtát nem tudom sajnos).


Köszönöm a segítséget! 21/L



2021. júl. 31. 10:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem a legjobb minőségű képek, sajnos nem tudom másképp fotózni őket. A második kép viszont egy picit csalóka a vaku miatt, mert ahogyan ránagyítottam én is a csatolt képre, kicsit torzítja szerintem. Rosszabbnak néz ki, mint amilyen valójában.
2021. júl. 31. 10:13
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott évente az összeset megnézetni bőrgyógyászaton.

De én ezeket egészségesnek látom.

Viszont nem olyan nagyítóval nézem mint az orvosok szokták, szóval inkább ne bízz bennem és csekkoltasd le a pötyiket egy alkalommal.

2021. júl. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

Ha évek óta veled vannak,akkor nem az. A melanoma elvisz pár hónap alatt.

Ha hirtelen kezd változni ( megnő,szabálytalan alakú lesz,esetleg váladékozik/verzik, akkor gyanús.

2021. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, már nagyon megijedtem.


Mindenképp ellenőriztetem majd időnként. Reméltem, hogy nincs baj velük, mert mindig ilyenek voltak, de mégis megijedtem hirtelen egy cikk után.

2021. júl. 31. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!