Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért 2 hónap múlva kell...

Miért 2 hónap múlva kell viszmennem a melanoma gyanús anyajegyemmel az orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tegnap talált rajtam a bőrgyógyász egy feketés,szabálytalan anyajegyet, azt mondta valószínüleg melanoma,menjek vissza szeptemberben,megnézi hogy változott-e. Ezt így szokták? Most két hónapig idegeskedjek? Van két gyerekem, 10 hónapos és 5 éves,szeretném őket felnevelni,de ha már késő lesz két hónap múlva?

2014. júl. 11. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Q.va gyorsan irány egy másik orvos, aki tesz is valamit hamar. Hogy így szokták-e nem tudom, de a melanoma nem így szokta, szóval nem szokott várni az áttétekkel amíg az orvos ráér.
2014. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik dokit,a mmelanoma hamar tesz áttéteket! Drukkolok, hogy semmi baj ne legyen!!
2014. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A helyzet az,hogy ez az anyajegy 6 éve van rajtam,szóval ha melanoma,akkor már biztos áttétes kéne hogy legyen. De azért elmegyek egy másik orvoshoz is, csak azt nem tudom hova,mert mindenhol azt mondják,hogy csak a lakcímem szerint fogadnak,tehát másik kerületbe nem tudok menni,itt meg csak ez az egy sztk van. Lehet,hogy nézek egy magánorvost,de félek,hogy minél több vizsgálatra elküld,csak hogy minél többet fizessek. Nem bízom a magánorvosokban sajnos. Sok ismerősömnek volt terhesen is fogadott orvosa és majdnem meghalt a magzatuk,ha nem mentek volna el másik orvoshoz. Császármetszésem óta más embernek érzem magam. A terhességem során sokat kellett orvoshoz járnom és nagyon megváltozott az egészségügy az elmúlt 5 év alatt. Már nem érdekel senkit ha bajod van.
2014. júl. 11. 14:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Épp ezért kell több orvossal is megnézetned. Ha régóta megvan az az anyajegy, lehet tényleg semmi baja, csak most ez az orvos gyanakszik, de az idők során el is rákosodhat. Előfordul, hogy akkor is leveszik, ha semmi baj vele jelenleg. A bátyámnak is levették, pedig évek óta ott volt. A bizalmatlanság jogos, ha ne adj Isten baj van, akkor is pont így kezelik, mintha semmi baj nem lenne, ergo későn adnak időpontot, húzzák az idejét az embernek. Apámnak egyszer volt egy duzzanat az arcában, fél év múlva kapott időpontot. És addig mit csináljon vele? Nőjön még, meg rákosodjon el? Nekem egy orvos egyszer asztmát állapított meg, aztán egy másik azt mondta, hogy "ki mondta ezt a hülyeséget, hogy asztmás vagyok?" Hát nem én találtam ki az biztos.

A férjemnek a nemi szervén volt egy melanoma gyanús elváltozás, szinte azonnal levették és megvizsgálták, szerencsére nem az volt. Szóval nem értem ezt "jöjjön vissza, változik-e " dolgot. Mindenképp menj más orvoshoz is.

2014. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!