Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vesekövem van, 1 hete görcsölö...

Vesekövem van, 1 hete görcsölök... ultrahangon nem látták a követ, de biztosra veszik. Az orvos NAPI 2 liter sör fogyasztását javasolta. Normális ez?

Figyelt kérdés

Miután a leleteim mind negatív eredménnyel zárultak biztosra veszik a követ.

A kérdésemre hogy mivel tudnék rásegíteni arra hogy távozzon azt mondta sok folyadék, víz, tea, de a legjobb ha megiszok napi 2 liter sört...

Úgy tűnt komolyan mondta, de nem vagyok biztos benne hogy ez nagyon jó ötlet. Tegnap megittam 3 dobozzal de azt se tudtam hol vagyok... nem igazán szoktam inni...



2021. júl. 31. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem csak viccelt. Vizet igyál, ne sört!
2021. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem kíváncsiságból, ezt találtam, eszerint van alapja:


[link]

2021. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Pedig, jól mondta, nem viccelt.

Az a lényeg, hogy a vesédet minél aktívabb munkára bírd.

Nekem is ezt javasolta, és a lépcsőn ugrálást.

És bevált. Bár én amúgy is szoktam sörözni néha, így nálam nem volt ilyen gond.

Próbáld ki az ilyen 1.5%-os ízesített söröket.

2021. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyál alkoholmenteset, ha nagyon sörözni akarsz, de sokkal jobb, ha vizet iszol. Sört azert szokták mondani, mert itatja magát, ellentétben a sima vízzel, aminek a napi fogyasztását amúgy túl szokták becsülni
2021. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanilyen görcsös fájdalmaim voltak. Ügyelet több napon keresztül.

Nappal kivizsgálásokra jártam. Az utolsó vizsgálat az urológia volt. Ultrahang, kontrasztos vese vizsgálat. És mindent rendben találtak, de addigra olyan fájdalmaim voltam, hogy könyörögtem az orvosnak adjon valami erős gyógyszert mert megbolondulok. Nagyon méregetett, hogy nem vagyok e narkós.Felírt nagyon jó gyógyszert, amivel csökkent a fájdalmam, és másnapra kijöttek rajtam egy kb. gyerek tenyérnyi helyen hólyagok, Kiderült övsömöröm van. Nagyon megszenvedtem.

2021. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szó mi szó én is nehezen iszok csapvízből ideális mennyiséget... egyszerűen nem csúszik, nem itatja magát.

Kipróbálom az 1-2%-os sört köszi a tippet 🙂

2021. júl. 31. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire alapozzák, hogy veseköved van, ha nem látják?
2021. júl. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alkoholmentes sört igyál. Nem hülyeség. Vesével kapcsolatos dolgoknál szokták javasolni. Dolgozzon a vese...


Görögdinnyét is ehetsz.


Fonyódi ásványvízben kevés a kálcium. Azt javaslom inni.

Köveknek nagy a kálciumtartalma. Így talán kevésbe alakul ki mégegykő.

2021. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A dinnyét is és a fonyódit is kipróbálom!

7es: nekem ennyit mondott, illetve a kórházi papiron annyi szerepel mindazok mellett hogy minden negativ.... hogy gyanítható vesekő. Semmi többet...

De már ideje lenne kipisilnem, nem tudom ez mennyi ideig szokott tartani.

2021. júl. 31. 22:55
 10/10 anonim ***** válasza:
A páromnak is az alkoholmentes sör segített, plusz a görcsmentes időszakban nagyon sokat sétált. Ha nagyon görcsölt akkor meg meleg vízben ücsörgött. Egy hónap volt,míg kijött neki. Jobbulást!
2021. aug. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!