Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem múlik el a lábgombám?

Miért nem múlik el a lábgombám?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell, hogy egész nyáron dolgozom, és szálláson alszom elég silány körülmények között.Már kb 3-4hete vettem észre akkor még csak a lábujjaim között hámlott egy leveset. Elkezdtem használni a camesten plust, de nem használt. Elmentem bőrgyógyászhoz, aztán felírt nekem egy kenőcsöt, illetve a Terbisil nevezetű kapszulás gyógyszert. Már szedem 2 hete illetve kenem a lábam napi 2x, de nem hogy elmúlt volna(egyik nap mintha kevesebb lenne masik nap tobb), de már még egy kicsit terjedt is. Félek, hogy átterjed a körmömre...Nemtudom, hogy én csinálok-e valamit rosszul lehet, hogy az a baj, hogy nem fertőtlenítem a cipőm, zoknim, papucsom stb. Segítséget megköszönném

2021. aug. 3. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiába kezeled, mire hatna bármelyik készítmény, a rossz lábhigiénés körülmények miatt vissza-visszatér, vagy pedig egyáltalán nem használ.


Tudom, én is szívtam vele hetekig, lekopogom most végre elmút a lábgombám.


Amit tarts be mindenképp, és 1 héten belül javulás lesz:

- fürdés után egy MÁSIK, TISZTA KISTÖRÜLKÖZŐVEL alaposan szárítsd meg a lábfejed, lábujjaid között, ujjhajlatokat is

- éjszakára ne vegyél fel zoknit, hagyd szellőzni a lábad

- munka előtt és munka közben fújj be fertőtlenítővel a cipődbe (Rossmannban lehet kapni, ilyen kék kupakos, nem tudom a nevét, de jó illata van és király cucc)

- munka közben amikor van rá lehetőséged, töröld át nedves törlővel a lábfejed, majd töröld szárazra. Ezután vegyél fel tiszta, záraz zoknit.

- Munka után fújj be a cipődbe a sprével és hagyd kint éjszakára szellőzni.

- fürdés (lásd előző pontok)


Mielőbbi jobbulást!

2021. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokat áztasd a lábadat kamillás meleg vízben. Nekem a makacs gombát a betadin oldat hozta helyre. Lábfürdő után vattakorongra tegyél betadint,azzal töröld át a gombás területet. Ha megszárad,szórd be körömvirágos hintőporral.
2021. aug. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat akipróbálom :)
2021. aug. 4. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!